رمز من - ramzeman

آزمایش بازوی رباتیك تحت كنترل ذهن

آزمایش بازوی رباتیك تحت كنترل ذهن رمز من: آزمایشگاه جان هاپكینز، بازوی رباتیك ابداعی خود كه با نیروی ذهن كنترل می شود، آزمایش می كند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، در سال های اخیر اعضای مصنوعی، پیشرفت زیادی داشته اند.

پتانسیل این فناوری، افراد بسیاری مانند ˮالون ماسكˮ (Elon Musk)را به پرسیدن این سوال ترغیب كرده است كه آیا ممكن است در آینده ای نه چندان دور انسان مانند ˮسایبورگ هاˮ (cyborgs) -موجودی با هر دو اجزای ارگانیك و مكانیكی- زندگی كند.

این آینده، اكنون برای ˮجانی ماتنیˮ( Johnny Matheny) ممكن شده است. این مرد اهل فلوریدا كه در سال 2005، بازوی خویش را در اثر سرطان از دست داده بود، به تازگی به نخستین شخصی تبدیل گشته است كه از بازوی رباتیك تحت كنترل ذهن استفاده می نماید.

او در ماه دسامبر، بازوی رباتیك را دریافت كرد و امسال را به آزمایش آن خواهد گذراند.

این بازو توسط آزمایشگاه فیزیك كاربردی ˮجان هاپكینزˮ (Johns Hopkins)آمریكا ابداع شده و بخشی از برنامه متحول كردن اعضای مصنوعی است.هدف این برنامه كه با سرمایه گذاری ˮآژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعیˮ (DARPA)صورت می گیرد، تولید اعضای مصنوعی است كه با فعالیت عصبی در مغز كنترل می شوند تا عملكرد حركتی را به جایی كه احساس می كند كاملا طبیعی است برساند.

این برنامه مشخصا روی اعضای مصنوعی برای بیمارانی كه دچار قطع بازوی بالا شده اند، كار می كند.

اگرچه این بازوی خاص، پیشتر اثبات شده است، ماتنی نخستین شخصی است كه واقعا با این عضو مصنوعی زندگی می كند. پژوهشگران امیدوارند بیماران بیشتری از این برنامه برای آزمایش طولانی مدت اعضای مصنوعی استفاده كنند.

این بازوی مصنوعی، به رغم موثر بودن با محدودیت هایی همراه است. ماتنی، نمی تواند بازو را خیس و یا با آن رانندگی كند.
1396/11/16
15:25:30
5.0 / 5
5370
تگهای خبر: كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت