رمز من - ramzeman

اشتباه عجیب فضانوردان روسی در راهپیمایی فضایی

اشتباه عجیب فضانوردان روسی در راهپیمایی فضایی رمز من: به تازگی یك ركورد جدید توسط فضانوردان روسی در ایستگاه فضایی بین المللی به ثبت رسید كه البته با یك اشتباه عجیب همراه شده است! در این اتفاق نادر، یك آنتن بعد از تعمیر، در جهت اشتباه قرار داده شد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، فضانوردان روسی به نام های "آنتون شكاپلروف"(Anton Shkaplerov) و "الكساندر میسوركین"(Alexander Misurkin) با صرف زمان 8 ساعت و 13 دقیقه، یك راهپیمایی 6.5 ساعته، یك ركورد جدید در زمان راهپیمایی فضایی از خود به جا گذاشتند.
این راهپیمایی كه پنجمین راهپیمایی طولانی در تاریخ پروازهای فضایی بود، دویست و هفتمین راهپیمایی روی ایستگاه فضایی بود.
با این حال این واقعه با یك خطا همراه شد، زیرا آنتن جدید در جهت اشتباه كار گذاشته شده است و باید درست شود.
ناسا اعلام نمود این دو فضانورد برای شروع راهپیمایی فضایی، دریچه را به روی قسمت "پیرس"(Pirs) باز كردند و 8 ساعت و 13 دقیقه بعد، بعد از آخر راهپیمایی به محفظه بازگشتند و دریچه را بستند.
فضانوردان وظیفه داشتند جعبه الكترونیك را به یك آنتن با توان بالا مجهز كنند كه با یك گیرنده با پهنای باند با فركانس بالا به ارتباط كنترل كننده ماموریت روسیه كمك نماید.
این جایگزینی، انتقال داده ها و دوری سنجی(تله متری) ایستگاه فضایی متعلق به بخش روسی را قادر می ساخت، عملكرد مشابهی با ارتباطات آژانس فضایی ایالات متحده آمریكا داشته باشد.
دوری سنجی یا تله متری ضبط اطلاعات اندازه گیری شده و ارسال آن ها با استفاده از خطوط ارتباطی یا با استفاده از ارتباط بی سیم است. در مورد دوری سنجی این نكته را باید در نظر گرفت كه اطلاعات از یك مبدا در حال حركت و هر چند لحظه یك بار به یك پایگاه ثابت ارسال می شوند.
آنتن در طول عملیات ارتقای جعبه الكترونیك تا شده بود. این خطا زمانی رخ داد كه در حل جابجایی آنتن بودند. بعد از هفت ساعت راهپیمایی فضایی، دو فضانورد متوجه شدند كه آنتن به طرز درستی باز نمی گردد.
این دو فضانورد مدت زمان زیادی صرف باز كردن آنتن كردند، در حالیكه كنترل كننده های پرواز مدام تلاش می كردند آنتن را به سمت راست بچرخانند.
پس از این كه تلاش ها نتیجه داد و آنتن حركت كرد، بخش كنترل ماموریت تایید كرد كه آنتن حدود 180 درجه در جهت اشتباه قرار گرفته است.
با توجه به قول های "راب ناویاس" كارشناس تلویزیونی ناسا؛ به رغم اینكه آنتن در جهت نادرستی قرار دارد، اما وضع خوبی دارد و كار می كند.
آژانس فضایی روسیه به دنبال این مورد خواهد بود تا بررسی كند كه چه كارهایی باید صورت گیرد.
این راهپیمایی چهارمین راهپیمایی فضایی "میسوركین" و دومین راهپیمایی "شكاپلروف" بود.
جعبه الكترونیك قدیمی كه حدودا اندازه یك چمدان كوچك است، شامل قطعات الكترونیكی متعلق به دهه 1990 است، زمانی كه ایستگاه فضایی افتتاح شد.
این قطعات با فناوری های جدید ماهواره ای سازگار نیستند و از این رو باید با استفاده از راهپیمایی فضایی ارتقا یابند.
تعویض قطعات الكترونیكی قدیمی دشوار است، زیرا این دستگاه برای جایگزینی یا تعمیر طراحی نشده است.
دستكش های حجیم فضایی هم كه توسط فضانوردان در راهپیمایی فضایی پوشیده می شود، انجام چنین وظایفی را سخت می كند.1396/11/18
12:54:00
5.0 / 5
4605
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت