رمز من - ramzeman

همكاری دو غول خودروسازی روی یك خودروی برقی

همكاری دو غول خودروسازی روی یك خودروی برقی رمز من: دو خودروساز مطرح دنیا به اتفاق، یك پلتفرم خودروی برقی را معرفی خواهند كرد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، دو شركت خودروسازی "پورشه" و "آئودی" یك پلتفرم خودروی برقی را به اشتراك خواهند گذاشت.

گفته می گردد هدف اصلی این همكاری، كاهش هزینه ها بوده است.

"پورشه" و "آئودی" در زمینه همكاری با یكدیگر در شاسی و طراحی داخلی خودرو غریبه نیستند. بعنوان مثال در خودروهای پورشه كاین و ماكان این همكاری صورت گرفت و این راه در ورود به عصر خودروهای برقی هم ادامه می یابد.

"اولیور بلوم" نماینده پورشه و "روپرت استادلر" نماینده آئودی در مصاحبه ای گفتند كه دو برند تجاری متعلق به "فولكس واگن" به صورت مشترك یك پلتفرم رایج خودروی برقی را توسعه خواهند داد كه راه خویش را در چند مدل كه از سال 2021 به بعد معرفی خواهند شد، باز خواهد نمود.

"آئودی" هم اكنون منتظر معرفی دو سدان و دو شاسی بلند برقی است، در حالیكه "پورشه" می تواند نخستین خودروی برقی خویش را بر روی این پلتفرم در همان خط تولید "ماكان" تولید نماید. البته این بدان مفهوم نیست كه منتظر یك ماكان برقی باشیم، اما مشخص است كه یك كوپه برقی هم نخواهد بود.

"بلوم" اظهار داشت: این كه كدام خودرو اول عرضه شود، به مقررات انتشار كربن دی اكسید بستگی دارد.

وی اضافه كرد: دلیل همكاری ما با ""آئودی" تعجب برانگیز نیست، پول. چون كه هر برند اگر بخواهد پلتفرم خویش را توسعه دهد، حدود 30 درصد هزینه بیشتری خواهد داشت كه هزینه هنگفتی است.

"استادلر" تخمین زده است كه برای تكمیل این پلتفرم تا سال 2025 نیاز به مبلغی بالغ بر یك میلیارد یورو وجود دارد.

توسعه این پلت فرم، جدا از ماموریت و تمركز فعلی پورشه است و این سبب نمی گردد كه هر دو شركت از ساخت پلتفرم های سفارشی دست بكشند. انتظار این است داریم "پورشه" به طراحی خودروهای برقی اسپرت بپردازد.
1396/11/23
14:13:34
5.0 / 5
5220
تگهای خبر: تولید
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت