رمز من - ramzeman

عرضه رژیم غذایی مناسب با تحلیل میكروبیوم روده

عرضه رژیم غذایی مناسب با تحلیل میكروبیوم روده رمز من: یك شركت انگلیسی، فناوری جدیدی برای بررسی میكروبیوم روده عرضه داده است كه بر مبنای آن می توان رژیم غذایی مناسب هر فرد را تنظیم كرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، در سال های اخیر، نقش باكتری و دیگر ارگانیسم های روده، تمركز اصلی كسانی است كه در جست وجوی بهبود سلامتی و تندرستی هستند.
با این حال، شرایط هر روده ای كاملا منحصر به فرد است و شاید روش مناسب یك نفر برای دیگری كاربرد نداشته باشد. به همین دلیل، اطلاع دقیق از نیازهای روده، مهم است.
اكنون، شركتی با نام "ویوم" (Viome)، در كوشش برای عرضه یك تكنولوژی جدید با چنین قابلیتی است.
"ویوم"، تنها شركتی است كه از توالی " اسید ریبونوكلئیك " یا "آران ای" (RNA) برای تحلیل میكروبیوم روده استفاه می كند.
این فناوری، عرضه رژیم غذایی شخصی سازی شده دقیقی را برای رسیدن به سلامتی و تندرستی امكان پذیر می سازد.


برای استفاده از این فناوری، كاربر، با استفاده از یك كیت آزمایشی خانگی، نمونه كوچكی از مدفوع خویش را به شركت ویوم می فرستد. سپس، یك موتور هوش مصنوعی اختصاصی كه توسط دانشمندان، فیزیك دانان و متخصصان تغذیه ابداع شده، آن را تحلیل می كند.
كاربران، برای كمك بیشتر به شناختن نیازهای شان، باید یك آزمایش متابولیك هم انجام دهند و پرسش نامه ای درباره عادات خود پر كنند.
"ناوین جین" (Naveen Jain)، بنیان گذار و مدیرعامل شركت "ویوم" اظهار داشت: خیلی از شركت ها، از توالی DNA برای تحلیل روده استفاده می نمایند، اما بررسی DNA، اطلاعات اشتباهی درباره عوامل بیماری زا عرضه می دهند.
به گفته "جین"، آنها با تحلیل آر.ان.ای می توانند به كاربران در مورد غذاهایی كه برایشان مفید یا مضر است، اطلاع دهند.
"جین" اضافه كرد: آر.ان.ای، تنها زمانی كاربرد دارد كه چیزی زنده و مكرر باشد. از آنجائیكه آر.ان.ای، فقط مدت كوتاهی فعال است، هر زمانی كه نمونه بگیرید، تنها میكروارگانیسم هایی را می بینید كه زنده هستند.1396/12/26
15:22:34
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: فناوری , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت