رمز من - ramzeman

از بین رفتن خود با مصرف ماده مخدر LSD!

از بین رفتن خود با مصرف ماده مخدر LSD! رمز من: نتایج پژوهشی بر روی افرادی كه LSD مصرف می كنند نشان داده است كه ماده مخدر فوق، می تواند «خود» را در شخص مصرف كننده زایل كند، زیرا این ماده، فعالیت مناطقی از مغز را كه در تولید تمایز بین خود و دیگران شركت دارند، تغییر می دهد.


به گزارش رمز من به نقل از Journal of Neuroscience، دانشمندان سوئیسی، در پژوهشی، به افراد تحت آزمایش، ماده LSD دادند و از آن ها خواستند بازی ای را انجام دهند كه در آن باید نگاه یك شخصیت مجازی را دنبال كرده یا این كه یك شخصیت مجازی نگاه آن ها را دنبال كند.
آن هایی كه LSD مصرف می كردند در تشخیص این كه آیا آن ها نگاه را دنبال می كردند یا نگاه آن ها دنبال می شد، دچار مشكل بودند! تصویربرداری از مغز هم كاهش فعالیت در مناطقی را نشان داد كه با احساس و درك از «خود» ارتباط دارند.
كاترین پرلر، فرانز ولنویدر از دانشگاه زوریخ و همكارانشان روی نقش گیرنده 2A سروتونین، كه در خیلی از اختلالات روان پزشكی ناقص عمل می كند، برای بررسی تعاملات اجتماعی، پژوهش انجام دادند.
محققین با تركیب تصویربرداری تشدید مغناطیسی كاركردی و ردیابی چشم، دریافتند كه LSD در توانایی هماهنگ كردن توجه فرد با شخیصت مجازی روی یك هدف خاص در صفحه نمایش، دخالت می كند.
به گفته این محققین، در حین انجام كارهای اجتماعی، LSD فعالیت مغزی در كورتكس خلفی و كورتكس گیجگاهی را می كاهد. این ها مناطقی در مغز هستند كه برای سازمان دهی حس «خود» در فرد اهمیت دارند.
محققین معتقدند ماده مخدر LSD، مرز بین شرایط آزمایشگاهی كه در آن شركت كننده یا شخصیت مجازی رهبری هدایت توجه را به عهده می گرفتند، محو می كند.
البته این اثرات، توسط ماده ای به نام «كتانسرین» خنثی می گردد و این مسئله، خود نشان داده است كه سیستم گیرنده، شاید هدفی برای درمان ناتوانی های اجتماعی در اختلالاتی باشد كه تمركز بر خویش را می افزایند، مانند افسردگی یا مواردی كه احساس خویش را از بین می برند، مثل اسكیزوفرنی.
لذا یافته های این پژوهش جالب توجه، می توانند برای بررسی و درمان بهتر و دقیق تر بیماری های فوق به كار برده شوند.1397/01/13
16:59:28
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: محقق , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت