رمز من - ramzeman

درمان احتمالی ناشنوایی بوسیله یك ملكول

درمان احتمالی ناشنوایی بوسیله یك ملكول رمز من: به لطف تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان ˮدانشگاه كالیفرنیای جنوبیˮ و دانشگاه ˮهارواردˮ، روزنه امیدی برای افراد ناشنوا، وجود دارد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، دانشمندان یك راه حل برای قراردادن یك ملكول در گوش داخلی بوجود آورده اند كه این ملكول به اصلاح سلول ها كمك خواهد نمود.

ناشنوایی ناشی از سن و سر و صدا به دلیل تجزیه سلول های مویی شنوایی به وجود می آید و دسته های نورون هایی كه ارتعاشات این سلول ها را به مغز انتقال می دهند، با تجزیه سیناپس هایی كه سلول ها را متصل می كنند، همراه هستند.

مشكل این است كه مایع دائما در قسمت گوش داخلی كه این سلول ها و نورون ها قرار گرفته اند، در حال حركت است. حلزون گوش از استخوان تولید شده است به این مفهوم است كه هر دارویی كه در آنجا استفاده شود، جا به جا خواهد شد.

با توجه به این موضوع، دانشمندان یك مولكول را طراحی نموده اند كه در آن 7، 8 دی هیدروكسی فلاون و بیسفسفونات با یكدیگر تركیب می شوند. ملكول پیشین، یك پروتئین كه برای توسعه و عملكرد سیستم عصبی مهم بود را شبیه سازی می كرد، در حالیكه این روش جدید داروئی است كه به استخوان ها می چسبد.

در آزمایشاتی كه روی بافت گوش موش در یك پتری دیش انجام می شد، این مولكول نه تنها در جای خود ماند، بلكه این نورون ها هم با بازسازی سیناپس ها كه منجر به اصلاح سلول های مویی شنوایی و خود نورون ها می شد، پاسخ دادند.

با این حال، هنوز این تحقیق در مراحل اولیه است، زیرا این راه حل تنها بر روی حیوانات آزمایش شده است. با این حال، دانشمندان بر این باورند كه این یك گام بسیار مهم است.

"چارلز ای مكینا" (Charles E. McKenna) استاد دانشگاه كالیفرنیا جنوبی می گوید: ما نمی گوییم این یك درمان برای ناشنوایی است. این یك اصل قانونی برای یك رویكرد جدید است كه بسیار امیدوار كننده است.

این تحقیق در مجله" Bioconjugate Chemistry" منتشر گردید.

1397/01/17
14:12:28
5.0 / 5
5171
تگهای خبر: دانشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت