رمز من - ramzeman
الون ماسك:

هدف آزمایش بعدی هایپرلوپ، رسیدن به نصف سرعت صوت است

هدف آزمایش بعدی هایپرلوپ، رسیدن به نصف سرعت صوت است رمز من: الون ماسك در حساب كاربری توییتری خود خبر از تست جدید سرعت هایپرلوپ با نصف سرعت صوت داد.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از سی.ان.بی.سی، "الون ماسك"، میلیاردر خارق العاده حوزه فناوری در حساب توییتر خود اعلام نمود كه آزمایش سرعت بعدی هایپرلوپ كه یك ركورد به حساب خواهد آمد، بزودی انجام خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: هدف آزمایش این است كه هایپرلوپ تلاش كند در مسیر حدود 1.2 كیلومتری به سرعت نیمی از سرعت صوت برسد.

وی در ادامه تصریح كرد كه قطار در این آزمایش می تواند از بین برود.

وی اضافه كرد: به هر حال این آزمایش هیجان انگیز خواهد بود.

این نخستین بار نیست كه این غول فناوری ادعاهای عجیب و غریب در توییتر مطرح می كند و معمولا رسانه ها و طرفدارانش با شور و شوق زیادی واكنش نشان می دهند.

واكنش ها شامل تركیبی از پشتیبانی از پروژه های بلندپروازانه "ماسك" و همینطور شك و تردید در توانایی وی برای تحقق وعده های خود است.

هایپرلوپ "الون ماسك" برای نخستین بار در سال 2013 معرفی گردید و از آن زمان مشخص نشده است كه این پروژه در كدام یك از شركت هایش طبقه بندی شده است و آیا "ماسك" به صورت فعال در این پروژه دخیل است یا خیر. با اینكه به نظر می رسد كه این توییت ها نشان دهنده مشاركت فعال وی می باشد.

"ماسك" با مسائلی همچون رقابت رو به رشد در حمل و نقل هایپرلوپ روبرو شده است. یكی از مهم ترین رقبای وی، "ریچارد برانسون" است كه می خواهد تا در هندوستان یك هایپرلوپ تولید كند و یك استارتاپ كانادایی موسوم به "TransPod" هم با یك طرح ارزان تر از سیستم حمل و نقل با سرعت بالا، یكی دیگر از رقبای اوست.

در ماه دسامبر گذشته، هایپرلوپ "برانسون" موسوم به "Hyperloop One" با سرعت خیره كننده 386 كیلومتر بر ساعت، ركورد سرعت هایپرلوپ را شكست و هنوز هم آن را در اختیار دارد.

اگر ادعای "ماسك" درست باشد، این ركورد با سرعت حدود 613 كیلومتر در ساعت(نصف سرعت صوت) خواهد شكست.

"ماسك" به دنبال مجوز برای ساخت تونل مورد نیاز برای قطار فوق العاده سریع خود است. وی در ماه ژوئیه سال 2017 اعلام نمود كه تایید كلامی را در سطح فدرال گرفته است تا تونل هایپرلوپ را بین نیویورك و واشنگتن حفر كند.

وی همینطور اجازه حفر تونل را در كالیفرنیا و بالتیمور دریافت كرده است و در حال بحث در مورد حفر تونل در لس آنجلس و شیكاگو است.

در فوریه سال 2018، شركت "بورینگ" هم اعلام نمود كه از دولت برای حفر یك تونل در واشنگتن مجوز گرفته است.

به نظر می رسد "ماسك" در راه رسیدن به هدف خود در حمل و نقل پر سرعت جدی است.
1397/01/22
14:50:50
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت