رمز من - ramzeman

اخطار بیل گیتس درباره شیوع یك بیماری همه گیر

اخطار بیل گیتس درباره شیوع یك بیماری همه گیر رمز من اخطار بیل گیتس درباره شیوع یك بیماری همه گیر


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمودو، دنیا با پیشرفت تكنولوژی به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است، اما همچنان در برابر بیماری های واگیر و همه گیر(پاندمیك) ضعیف است. این همان چیزی است كه بیل گیتس به آن معتقد می باشد.

وی معتقد می باشد احتمال زیادی وجود دارد كه یك آنفلوانزای جدید شایع شود كه جوامع برای رویارویی با آن آماده نیستند.

گیتس در مباحثه درباره بیماری های همه گیر كه توسط انجمن پزشكی ماساچوست و مجله پزشكی "نیوانگلند" برگزار شد، اظهار داشت كه جهان و بخصوص ایالات متحده، آمادگی وقوع یك بیماری همه گیر جدید را ندارد.

وی در مورد احتمال شیوع آنفلوانزای جدید صحبت كرد كه می تواند جان بیش از 30 میلیون نفر را تنها در عرض 6 ماه بگیرد.

گیتس اظهار داشت كه بسیار خوش بین و معتقد می باشد كه زندگی برای اغلب مردم جهان با استفاده از ایمن سازی و راه های معالجه جدید كه در ریشه كن كردن بیماری هایی مانند فلج اطفال و مالاریا كمك كردند، بهتر می گردد.
وی اضافه كرد: با این حال، یك حوزه وجود دارد كه جهان در آن پیشرفت زیادی نكرده است و آن آمادگی برای مواجهه با یك بیماری همه گیر جهانی جدید است.
گیتس خاطرنشان كرد، خطر مبتلا شدن به بیماری همه گیر آتی، نمونه ای از شیوع آنفلوانزای خوكی در سال 2009 و شیوع بیماری ابولا است، جایی كه ایالات متحده آمریكا و جهان برای مقابله با آن دیر به پا خاستند.
بنیانگذار مایكروسافت اخطار می دهد كه با پیشرفت توسعه سلاح های بیولوژیكی با قدرت تخریب انبوه، جهان در معرض خطر حملات بیولوژیكی قرار دارد.
گیتس با نمایش نمونه شبیه سازی شده توسط "موسسه مدل سازی بیماری ها"، پیش بینی نمود كه آنفلوانزای جدید مشابه بیماری همه گیر در سال 1918 است كه 50 میلیون نفر را از صحنه روزگار محو كرد و الان می تواند تنها طی شش ماه، نزدیك به 33 میلیون نفر را در سراسر جهان از بین ببرد.


گیتس می گوید كه جهان نیاز دارد تا برای مقابله با بیماری های پاندمیك آماده شود، همان گونه كه از لحاظ نظامی برای جنگ آماده می گردد.
وی اظهار داشت: حساسیتی كه موضوعات سیاسی و نظامی وجود دارد، در مورد تهدیدات زیست محیطی كان لم یكن است.
گیتس معتقد می باشد در حالیكه دولت، كمك كنندگان بشردوستانه و افرادی كه در بخش خصوصی هستند، در حال كوشش برای تولید یك واكسن برای آنفلوانزا با قابلیت دسترسی جهانی هستند، آمادگی فعلی كافی نیست.
وی اظهار داشت: تهدید بعدی ممكن است اصلا بیماری آنفلوانزا نباشد. احیانا این بیماری، یك پاتوژن ناشناخته خواهد بود كه ما برای نخستین بار طی شیوع آن با آن مواجه خواهیم شد، همانطور كه در موارد "سارس"(SARS)، "نشانگان تنفسی خاورمیانه"(MERS) و دیگر بیماری های عفونی كشف شده اخیر دیده شد.
گیتس فكر می كند كه برای پیشگیری فعالانه از بیماری همه گیر بعدی، جهان نیاز به ابزارهای بهتر، سیستم تشخیص زودهنگام و یك سیستم واكنش جهانی دارد و ایالات متحده باید در آماده سازی جهان برای این مورد پیشرو باشد.
وی اظهار داشت: ما باید در رویكردهای دیگری مانند داروهای ضد ویروسی و درمان های آنتی بادی سرمایه گذاری نماییم كه می توان آنها را انبار و یا به سرعت تولید كرد تا از گسترش بیماری های همه گیر جلوگیری شود و یا در درمان افراد مبتلا به این بیماری ها استفاده گردد.
گیتس همینطور بعضی از پیشرفت های اخیر پزشكی كه در سراسر جهان اتفاق می افتد را نقطه امید دانست و اظهار داشت كه این پیشرفت ها روزی می تواند به جلوگیری از گسترش بیماری های همه گیر كمك نماید.
پیشرفت هایی مانند پیشرفت اخیر كه با استفاده از قدرت "كریسپر"(CRISPR) برای تشخیص شواهد وجود یك پاتوژن با استفاده از نوارهای كاغذی مشابه آزمایش حاملگی می باشد، گام موثری در این راه است.
علاوه بر این، پیشرفت در درمان آنتی بادی منوكلونال منجر به توسعه محصولاتی برای سرطان و بیماران مبتلا به ابولا شده است.
بنیانگذار مایكروسافت سخنرانی خویش را با این نتیجه گیری ختم كرد كه یك نقشه راه در تاریخ برای چنین تلاش های جمعی وجود دارد و ما باید آن را برای تولید آمادگی و سیستم كارآمد واكنش به بیماری های همه گیر پیدا نماییم.1397/02/11
14:32:51
5.0 / 5
4461
تگهای خبر: تولید
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت