رمز من - ramzeman
با استفاده از حسگر هوش مصنوعی؛

فعالیت ذهنی كارگران چینی رصد می گردد

فعالیت ذهنی كارگران چینی رصد می گردد رمز من: هم اكنون در چین روی ذهن كاركنان این كشور با استفاده از كلاه های ˮذهن خوانˮ نظارت می گردد تا افسردگی و احساسات آن ها تشخیص داده شود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در چین فعالیت مغزی كاركنان این كشور در مراكز كاری مختلف از قبیل كارخانجات، شركت های دولتی و نیروهای نظامی با استفاده از یك سنسور هوش مصنوعی، نظارت می گردد.
این فناوری با قرار دادن سنسورهای بی سیم روی كلاه كارگران كار می كند. زمانی كه این فناوری "هوش مصنوعی" روی كلاه كارگران قرار می گیرد، می تواند عصبانیت، اضطراب و افسردگی كارگران را تشخیص دهد.
كارفرمایان چینی از این تكنولوژی "نظارت بر احساس" برای افزایش بهره وری و سود حاصل از كار كاركنان در محیط كار استفاده می نمایند.
براساس گزارشات اعلام شده، این فناوری سود حاصل از كار كاركنان در یك شركت را به میزان 315 میلیون دلار افزایش داد.
چنگ جینگژو، مسئول نظارت بر برنامه های این شركت اظهار داشت: هیچ شكی در مورد كارایی مفید این فناوری نیست.
وی افزود، اطلاعات ذهنی حاصل از 40 هزار كارگر این شركت باعث شد كه این شركت به استانداردهای بالاتری دست یابد.


گزارشات از آن حكایت می كند كه بیش از 12 كسب و كار چینی و ارتش این كشور، از تكنولوژی های مشابه "نظارت بر مغز "استفاده می كنند.
این پروژه برپایه تحقیقات علمی دانشگاه "نینگبو" انجام شده است.
جین جیا، استاد دانشگاه وپروفسور این دانشگاه اظهار كرد، در ابتدا كارگران تصور می كردند كه ما می خواهیم ذهن آن ها را بخوانیم كه سبب ناراحتی آن ها شد. اما بعد از مدتی كه به استفاده از این فناوری عادت كردند، خودشان ترجیح دادند كه در تمام طول روز این كلاه را روی سر خود قرار دهند.
پروفسور كین از دیگر محققان این دانشگاه اظهار داشت: زمانی كه این حسگر روی كلاه كارگران قرار می گیرد، اگر تشخیص داده شود كه كارگر دچار ناراحتی است، كارفرما به وی مرخصی می دهد و یا اینكه به آن كارگر وظیفه ای آسان تر محول می كند.
1397/02/12
14:32:22
5.0 / 5
5023
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت