رمز من - ramzeman

همكاری اپل با شركت فولكس واگن برای توسعه خودروهای خودران

همكاری اپل با شركت فولكس واگن برای توسعه خودروهای خودران رمز من: شركت اپل بعد از سال ها تفكر و تغییر در پروژه بلندپروازانه خودروهای خودران خود اكنون مقرر است با همكاری شركت خودروسازی آلمانی ˮفولكس واگنˮ خودروهای خودران برای حمل و نقل كارمندانش توسعه دهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، "پروژه خودروی الكتریكی اپل" موسوم به "تایتان"(Titan)، كه یك پروژه خودروی الكتریكی در دست تحقق و توسعه شركت اپل است، تابحال نتوانسته خودروی خودران ساخت این شركت را تولید نماید. برپایه خبرهای جدید، اپل ممكن است به اهداف بلندپروازانه خود یعنی ساخت خودروهای خودران برسد اما تابحال این ایده توسط دو شركت خودروسازی رد شده است.
اپل نخستین بار با شركت های خودروسازی " بی ام و" و "مرسدس بنز" درباره همكاری در ساخت خودروهای خودران الكتریكی مذاكره كرد اما به علت اینكه اپل می خواست كنترل پروژه و داده ها را در اختیار داشته باشد این شركت های خوروسازی درخواست همكاری اپل را رد كردند.
برپایه گزارش نیویورك تایمز، مقرر است اپل با همكاری شركت فولكس واگن برای حمل ونقل كارمندان خود، ون های T6 فولكس واگن را به فناوری خودران مجهز و از آنها برای حمل و نقل كاركنانش استفاده نماید.
گزارش ها از آن حكایت می كند كه اپل از تابستان سال قبل در حال كار بر روی پروژه خودروهای خودران است. این خودروهای خودران" PAIL " نام دارند كه مخفف كلمه Palo Alto است. اپل گفته كه می خواهد ون های خودران T6 فولكس واگن را بعنوان خودروهای خودران جدید به كار گیرد.
همكاری با فولكس واگن برای توسعه شاتل های خودران، نشان داده است كه پروژه تایتان چندان هم موفق نبوده است زیرا هدف اصلی پروژه تایتان توسعه خودروهای خودران تنها با كمك كارمندان اپل بوده است.
در اكتبر سال 2016، یك گزارشی منتشر گردید در خصوص اینكه به نظر می رسد شركت اپل قصد ندارد خودرو مخصوص خویش را تولید نماید بلكه می خواهد تمركز خویش را در زمینه تولید فناوری های خودران افزایش دهد و اینكه به علت بی نظمی در پروژه تایتان، هدف كمپانی اپل از این برنامه تغییر كرده است. در ادامه این جریانات در سال 2016 بیش از 1000 نفر از اعضای این پروژه، استعفا داده و یا از كار بركنار شدند.
اما یك سال بعد یعنی در سال 2017، "دپارتمان وسایل نقلیه ی كالیفرنیا" (DMV) اعلام نمود كه اپل با 55 خودروی خودران، دومین ناوگان بزرگ خودروهای خودران كالیفرنیا را در اختیار دارد.
اما آیا توسعه خودروهای خودران فولكس واگن می تواند هدف نهایی پروژه تایتان باشد؟ پاسخ آن هنوز مشخص نمی باشد.1397/03/05
14:27:12
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: اپل , تولید , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت