رمز من - ramzeman

نتایج امیدوار كننده آزمایش واكسن HIV در فاز انسانی

نتایج امیدوار كننده آزمایش واكسن HIV در فاز انسانی رمز من: آزمایش واكسن HIV در فاز انسانی، نتایج امیدواركننده ای را نشان داده است، چون كه احیانا می تواند از سرایت چندین گونه ویروس جلوگیری كند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، گروهی از دانشمندان دانشگاه هاروارد پیشرفت های مهمی در كوشش برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس های اچ.آی.وی به دست آورده اند.

آنها موفقیت اولیه ای را در آزمایش یك واكسن چند منظوره در انسان ها داشته اند. چونكه هر كسی كه دارو را دریافت كرده است، حداقل نوعی از پاسخ ایمنی به ویروس HIV را نشان داده است و حداقل 80 درصد واكنش های پیشرفته تری را داشته است.

محققان همینطور دریافتند كه این واكسن، 67 درصد از میمون های رزوس را در برابر ویروس نقص ایمنی محافظت می كند كه نشان داده است امكان دارد ضد HIV موثر باشد.

این بدان معنا نیست كه محققان یك واكسن موثر پیدا كرده اند. در حالیكه آزمایش روی میمون ها دلگرم كننده بوده است، آزمایش های بیشتری لازم است تا نشان دهد كه این دارو به صورت موثر می تواند ویروس را در انسان دفع كند.

گام بعدی آزمایش این واكسن روی 2600 زن در جنوب آفریقا است كه در معرض خطر مبتلا شدن به HIV قرار دارند.

این یكی از پنج واكسنی است كه تابحال توانسته به مرحله آزمایش انسانی برسد، اما هیچكدام از آنها به اندازه كافی موثر نبودند.

با این حال، یك انگیزه قوی برای موفقیت این واكسن وجود دارد. بر خلاف تلاش های گذشته كه تنها بر روی گونه های خاصی از اچ.آی.وی متمركز شده بود، این واكسن یك "واكسن موزاییكی" است، بدین مفهوم كه برای جلوگیری از چندین گونه ویروس و در كوشش برای تولید یك داروی جهانی طراحی شده است.

اگر اثربخشی این واكسن اثبات شود، پزشكان می توانند واكسن را در مقیاس وسیع تجویز كنند، چون كه واكسن های گذشته، حتی اگر اثربخشی مناسبی داشت، فقط برای جمعیت های كوچك كارایی داشت.

بعید به نظر می آید كه این واكسن یك چاره جامع باشد، اما اگر همه چیز خوب پیش برود، امكان دارد یك سلاح قابل توجه در برابر اچ.آی.وی باشد.
1397/04/17
13:46:12
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت