رمز من - ramzeman
ادامه جنجال حریم شخصی؛

رسوایی جی میل به كنگره آمریكا كشیده شد

رسوایی جی میل به كنگره آمریكا كشیده شد رمز من: بعد از آنكه مشخص شد توسعه دهندگان برنامه های موبایلی بدون محدودیت خاصی به ایمیل های شخصی كاربران گوگل دسترسی دارند، جنجال گسترده ای بر ضد گوگل به راه افتاد.به گزارش رمز من به نقل از ورج، با تداوم انتقادها و تشدید نگرانی ها در مورد نقض امنیت و حریم شخصی كاربران جی میل، حالا جمهوری خواستار كنگره آمریكا تصمیم گرفته اند تا از گوگل بخواهند در مورد این رسوایی تكان دهنده توضیح دهد.
تعدادی از نمایندگان برجسته جمهوری خواه كنگره از كمیته انرژی و بازرگانی با ارسال نامه هایی برای شركت آلفابت – شركت مادر تخصصی گوگل – از آن خواسته اند به سوالاتی در ارتباط با حریم شخصی كاربران پاسخ دهد. البته این نامه ها برای شركت اپل هم ارسال شده است.
در این نامه ها علاوه بر مبحث تخلف خاص جی میل، سوالاتی مشترك در مورد جمع آوری و ذخیره سازی فایل های صوتی كاربران با استفاده از دستیارهای صوتی هوشمند دو شركت و همین طور میزان و نحوه ردگیری موقعیت جغرافیایی كاربران مطرح شده است.
گوگل سال قبل مدعی شده بود اسكن كردن ایمیل های كاربران به منظور ارسال آگهی های هدفمند تبلیغاتی به آنها را متوقف می كند. اما افشاگری جدید نشان داده این شركت تعهد چندانی برای حفظ امنیت و حریم شخصی مشتریان خود ندارد و به بهانه طراحی برنامه های كاربردی بهتر به برنامه نویسان اجازه داده محتوای ایمیل های خصوصی كاربران را بخوانند. در نامه های ارسالی از اپل به دلیل اجازه دادن برای بارگذاری برنامه های جنجالی گوگل و فیسبوك كه ناقض حریم شخصی افراد می باشند، هم انتقاد شده است. شركت های یادشده هنوز در این زمینه واكنشی از خود نشان نداده اند.

1397/04/19
13:26:14
5.0 / 5
4865
تگهای خبر: اپل , امنیت , كاربر , گوگل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت