رمز من - ramzeman

معرفی اولین طراحی مرجع و شبكه اتصال داده 5G

معرفی اولین طراحی مرجع و شبكه اتصال داده 5G به گزارش رمز من شركت فناوری كوالكوم نخستین طراحی مرجع و شبكه اتصال داده 5G خویش را معرفی نمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، یك سال بعد از این كه كوالكوم نخستین مودم 5G خود یعنی Snapdragon X50 را معرفی كرد، این شركت یك نسل جدید تلفن همراه را تولید می كند.

كوالكوم امروز اعلام نمود كه نخستین شبكه اتصال داده 5G را با استفاده از X50 ساخته است كه با استفاده از طیف موج میلیمتری 28 گیگاهرتز توانستند به سرعت های گیگابیت دستیابی پیدا كنند.

علاوه بر این، این شركت همینطور نخستین طراحی مرجع گوشی هوشمند 5G خویش را معرفی كرد كه به تولیدكنندگان تلفن همراه كمك می كند تا كار خویش را برای ساخت گوشی های جدید از همین سال جاری آغاز كنند.در حالی كه اخبار شبكه 5G هیجان انگیز به نظر می رسد، فناوری جدید كوالكوم نشانه ای است كه رؤیای كاربران جهت استفاده از شبكه 5G در حال پیوستن به واقعیت است.كوالكوم همینطور یك آنتن موج میلیمتری كوچك را كه اندازه نیكل است و به طور چشمگیری كوچكتر از طرح های رقابتی است، توسعه داده است.كوالكوم سال قبل ادعا كرد X50 می تواند سرعت را تا 5 گیگابیت بر ثانیه تجربه كند، اما این سرعت ها بسیار دور است از آنچه ما در ابتدا جهت استفاده از 5G در نظر می گیریم.

طبق گفته های كوالكوم، مشخصات 5G می تواند بسیار زودتر از آنچه فكر می كنیم، حاصل شود. نخستین نسخه به احتمال زیاد در ماه دسامبر به آخر خواهد رسید و این شركت انتظار دارد كه گوشی های 5G در نیمه اول سال 2019 به كاربران برسد.
طرح كوالكوم به عنوان نخستین طرح مرجع دستگاه 5G، نخستین سند اثبات این است كه تراشه X50 می تواند در داخل یك گوشی هوشمند جا بگیرد.
با این حال، خیلی زود راجع به ظاهر این طرح قضاوت نكنید، زیرا طرح های مرجع معمولا خیلی زیبا نیستند. آنها بیشتر برای دریافتن شركت های دیگر از چگونگی استفاده از فناوری جدید هستند.


نسل پنجم شبكه تلفن همراه (5G)، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می گردد.
برنامه ریزی آن بر افزایش سرعت اتصال اینترنت از سمت اپراتورها به میزان ۲۰ گیگابیت، به همراه افزایش ظرفیت بیشتر نسبت به نسل چهارم هدف گذاری شده است كه اجازه می دهد حداقل یك میلیون كاربر بیشتر با ارتباطات باندپهن سیار در هر واحد سطح شبكه در هر كیلومتر مربع به شبكه متصل باشند.
هر كاربر باید در شلوغ ترین حالت حداقل ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه كند كه این در استاندارد نسل چهارم قید نشده است.
كاهش مصرف انرژی هم معیاری است كه در این نسل به آن توجه شده است و دستگاه های فرستنده و گیرنده اپراتورها باید در ساعات كم مصرف به حالت صرفه جویی انرژی وارد شده و به سرعت فعال شوند. این معیار هم در نسل چهارم قید نشده بود.
در نتیجه، امكان ارتباط به صورت رسانه جاری در ساعات زیادی را با استفاده از تلفن همراه برای افراد فراهم می كند. همچنین، هدف عملیاتی دیگر آن بهبود پشتیبانی از ارتباطات ماشین به ماشین، یعنی اینترنت اشیا، با هزینه كمتر، مصرف باتری كمتر و تاخیر كمتر از نسل چهارم است.
در اوایل سال ۲۰۱۲، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-2020) آغاز كرد. در نتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل شروع شد.


 

1396/07/25
18:34:37
5.0 / 5
4593
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت