رمز من - ramzeman

یو اس بی كه از هك كامپیوتر جلوگیری می كند

یو اس بی كه از هك كامپیوتر جلوگیری می كند رمز من: گوگل اعلام نموده یك سال قبل كلیدهای یو اس بی در اختیار ۸۵ هزار كارمند خود قرار داده كه از هك حساب های كاربری آنان جلوگیری می كند. طی این یك سال هیچ گزارش هكی ثبت نشده است.به گزارش رمز من به نقل از بیزینس اینسایدر، گوگل توانسته از هك حساب كاربری كارمندان خود جلوگیری كند. در همین راستا این شركت از كارمندان خود خواسته تا از كلیدهای فیزیكی امنیتی یو اس بی استفاده كنند.در سال ۲۰۱۷ میلادی این شركت كلیدهای امنیتی فیزیكی را به ۸۵ هزار كارمند خود داد. از آن زمان هیچ گزارش هكی از جانب كارمندان گوگل اعلام نشده است.
این كلیدهای امنیتی، یواس بی های ارزان قیمتی هستند كه كاربر را ملزوم می كند با استفاده از پسورد و یو اس بی وارد یك وب سایت شوند.
به گفته محققان حفاظت از حساب كاربری با كمك پسورد كافی نیست و شركت های فناوری روشی جدید ابداع نموده اند كه بیشتر اوقات نیازمند موبایل یا یك كلید سخت افزاری مانند «سیستم كلید امنیتی» است كه گوگل به كار گرفته است.
به گفته سخنگوی این شركت كلیدهای امنیتی اكنون به مبنای دسترسی به تمام حساب های كاربری گوگل برای كارمندان این شركت تبدیل گشته اند.
ممكن است در اپلیكیشن ها و به دلایل مختلف از كاربران خواسته شود تا با كلید امنیتی هویت خویش را احراز كنند. این مورد به حساسیت اپلیكیشن و خطری كه كاربر را تهدید می كند بستگی دارد.
ایده اصلی چنین سیستمی كه بعنوان احراز هویت دو مرحله شناخته شده، بدان معناست كه اگر هكرها پسورد كاربر را هم بدانند نمی توانند وارد حساب كاربری او شوند مگر آنكه به موبایل یا كلید یو اس بی او دسترسی داشته باشند.
كلید امنیت گوگل از نوعی احراز هویت چندمرحله ای به نام Universal ۲nd Factor(U۲F) استفاده می نماید كه به كاربر اجازه می دهد فرایند ورود را به راحتی و با قراردادن یو اس بی و فشار دكمه ای در دستگاه انجام دهد. هم اكنون U۲F در كروم، فایرفاكس و اوپرا پشتیبانی می گردد.

1397/05/04
18:30:11
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , امنیت , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت