رمز من - ramzeman

تغییر در برنامه پرواز ناو كیهانی سایوز ام اس-11

تغییر در برنامه پرواز ناو كیهانی سایوز ام اس-11 رمز من: سرگئی كریكالیف(Sergey Krikalev) مدیر اجرایی برنامه فضایی سرنشین دار سازمان فضایی روسیه ˮروسكاسموسˮ(Roskosmos) اعلام نمود كه این سازمان تصمیم گرفته مدت زمان ماموریت ناو كیهانی سایوز ام.اس-11 (Soyuz MS-11) به ایستگاه فضایی بین المللی را از 170 روز به 200 روز افزایش دهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، تاكنون تغییرات مختلف اینچنینی در برنامه پروازی فضایی روسیه سابقه نداشته است. بیش از دوسال قبل در ماه مه 2016 "آژانس فضایی كانادا"(Canadian Space Agency) اعلام نمود دیوید سن ژاك(David Saint-Jacques) فضانورد این سازمان بعنوان یكی از سه خدمه سایوز ام.اس-11 و عضو پنجاه و هشتمین گروه اعزامی ایستگاه فضایی بین المللی انتخاب شده تا به همراه دو تن دیگر در نوامبر 2018 به این مجتمع مداری سفر كند.
دو ماه بعد مجله نووستی كاسمونافتیكی(Novosti kosmonavtiki) چاپ مسكو از گزینش اولگ كانونینكو(Oleg Kononenko) كیهان نورد با سابقه روسكاسموس بعنوان فرمانده این ناو اطلاع داد. اما هیچ اسمی از سرنشین سوم سفینه برده نشد.
تصاویر انتشار یافته در ژانویه 2017 نشانگر تمرین های فرود اضطراری اولگ كونونینكو، دیوید سن ژاك و سرنا آونیون- چانسلور(Serena Auñón-Chancellor) فضانورد ناسا در یك منطقه باتلاقی در زمستان را نشان می داد.


در ژوئن 2017 مركز آموزش فضانوردان اطلاع داد كه آن مك كلین(Ann McClain) فضانورد ناسا بعنوان عضو گروه پشتیبان خدمه ناو كیهانی سایوز ام.اس-11 در این مركز تعلیمات خویش را شروع كرده است.
خبرهای بعدی همچنان حاكی از انجام تمرین و آموزش كونونینكو، سن ژاك و آونیون- چانسلور بود اما به طور غیرمنتظره ای در 18 ژانویه 2018 اعلام گردید سرنا آونیون-چانسلور جایگزین ژانت اپس(Janet Epps) فضانورد سایوز ام.اس-9 شده و آن مك كلین به جای او با ناو سایوز ام.اس-11 پرواز خواهد نمود. این در حالی بود كه ژانت اپس در بایكونور منتظر بود چند روز بعد سفرش را به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز كند.
بركناری ژانت اپس شایعاتی را بر سر زبان ها انداخت كه صحت و سقم آنها به درستی معلوم نیست. او باید بعنوان اولین زن سیاهپوست فعال در ایستگاه فضایی بین المللی به این مجتمع سفر كند اما ناسا بدون آنكه دلیل بیاورد وی را بركنار كرد. برادر اپس در یادداشتی كه مدتی پس از فیس بوك اش حذف شد نوشته بود این كار به دلایل نژادپرستانه صورت گرفت.


به هر حال با تغییرات انجام شده تركیب خدمه ناو كیهانی سایوز ام.اس-11، مقرر است اولگ كانوننكو، دیوید سنت ژاك و آن مك كلین در 20 دسامبر سال جاری راهی ایستگاه فضایی بین المللی شوند. این گروه تا 8 ژوئیه 2019 در این مجتمع فعالیت خواهند داشت.دیوید سن ژاكآن مك كلیناولگ كونونینكو1397/05/19
23:05:46
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: فضانورد , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت