رمز من - ramzeman

بدخوابی احساس تنهایی را تشدید و مسری می كند

بدخوابی احساس تنهایی را تشدید و مسری می كند رمز من: پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا بركلی دریافتند كه افراد بدخواب برای دیگران كمتر جذاب هستند و این امر باعث احساس تنهایی می گردد كه می تواند مسری شود.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشی در سال قبل نشان داد جهان در حال ورود به یك «اپیدمی تنهایی» است. تأثیرات منفی تنهایی و انزوای اجتماعی در سلامت هم اكنون با افزایش نرخ مرگ زودهنگام همراه می باشد. به صورتی كه یك مطالعه تا آنجا پیش رفت كه این عامل را به تاثیرگذاری مرگ و میر بر اثر مصرف سیگار و الكل دانست.

در حال حاضر یك مطالعه جدید از دانشگاه یو. سی بركلی، ارتباط بین بدخوابی و كم خوابی با تنهایی را بررسی نموده و دریافته است حتی بعد از یك شب بدخوابی، مردم تمایل به عقب نشینی از اجتماع و خودداری از تعاملات اجتماعی دارند.

این تحقیق شامل تعدادی از آزمایش های مختلف همچون بررسی محرومیت از خواب و تصویربرداری مغز با روش fMRI بود.

این مطالعه پاسخ های ۱۸ بزرگسال سالم را بعد از خواب منظم و پس از یك شب بی خوابی مقایسه كرد.

پژوهشگران دریافتند فعالیت قسمت مربوط به واكنش به تهدیدات در مغز افراد بدخواب افزایش می یابد. همینطور فعالیت بخش دیگری از مغز كه به تعامل اجتماعی تشویق می كند، كاسته می شود.

بررسی شركت كنندگان در این مطالعه نشان داد كه بدخوابی و محرومیت از خواب با كیفیت، در نهایت منجر به تنهایی می گردد و افراد دیگر هم كمتر تمایل دارند با این افراد ارتباط برقرار كنند.

نتایج این مطالعه نشان داد كه تنهایی می تواند حدودا بعنوان نوعی از انزوای مسری اجتماعی تعبیر شود كه به افراد خاصی منتقل می گردد كه خودشان تنها هستند.

"متیو واكر" نویسنده ارشد این مطالعه توضیح می دهد: هر چه كمتر بخوابید، كمتر می خواهید به تعاملات اجتماعی بپردازید و افراد دیگر شما را بعنوان یك فرد ضد اجتماعی می شناسند. این چرخه بد امكان دارد عامل مهمی در بحران سلامت عمومی شود.

البته این مطالعه همینطور نشان داد كه احساس تنهایی و آثار مخرب آن می تواند تنها با یك خواب كامل برطرف شود.

"واكر" اظهار داشت: از نقطه نظر مثبت، فقط یك شب كامل و خوب خوابیدن سبب می گردد احساس اجتماع پذیری و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و علاوه بر این، دیگران را به سمت شما جذب می كند.

این تحقیق جدید در مجله Science Communications انتشار یافته است.
1397/05/26
13:08:32
5.0 / 5
4890
تگهای خبر: مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت