رمز من - ramzeman
برای غلبه بر شرایط بد جوی انجام شد

استفاده از رادارهای زمین نفوذ در خودروهای خودران

استفاده از رادارهای زمین نفوذ در خودروهای خودران رمز من: یك شركت آمریكایی در كوشش برای عرضه فناوری جدیدی است كه می تواند وضعیت بد آب و هوایی را بررسی و موقعیت خودرو را بر آن اساس تعیین كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلور، وسایل نقلیه خودران باید در راه خود باقی بمانند و اگر شرایط بد آب و هوایی مانع رانندگی در روز یا شب شود، خودروی خودران باید از فناوری مناسبی برای كنار آمدن با این شرایط برخوردار باشد. شركت آمریكایی "ویوسنس"(WaveSense) فكر می كند داشتن فناوری مناسب می تواند كمك بزرگی در این راه باشد.
این شركت در روز 20 اوت سال جاری، تجاری سازی "رادار زمین نفوذ"(GPR) خویش را اعلام نمود. این رادار، راهی برای بهبود قابل توجه ایمنی و جهت یابی دقیق در هر جاده است. الگوریتم های مناسب شركت ویوسنس می توانند موقعیت دقیق خودرو را در فضای پنج بعدی تعیین كنند.
سنسورهای نوری كنونی در شرایطی كه نتوانند علائم راهنمایی و رانندگی را به خاطر برف، مه یا باران سنگین تشخیص دهند، ضعف نشان می دهند. "جاناتان گیتلین" (Jonathan Gitlin)، از مسئولان شركت اظهار داشت: طبیعی است كه به بیش از یك سنسور نیاز داشته باشید چونكه اگر انسان، زندگی خویش را به وسایل نقلیه رباتیك بسپارد، افزایش تعداد حسگرها، مهم می باشد.
"تریك بولات"(Tarik Bolat)، مدیرعامل ویوسنس اظهار داشت: این گونه داده ها همیشه در دسترس نیستند اما ما باور داریم این فناوری می تواند خلائی را كه لیدار و پردازش دوربین پوشش نمی دهند، پر كند.
این سیستم می تواند تا 10 پا زیر سطح زمین را برای مشخص كردن زمین محكم اسكن كند و سپس با تركیب این داده ها و داده های سنسورهای آنبرد، نقشه ای از خصوصیت های زیرزمینی جاده عرضه نماید.



1397/06/04
16:26:40
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت