رمز من - ramzeman
چین انجام خواهد داد

كنترل آلودگی هوا توسط شبكه سنجش از دور ماهواره ای

كنترل آلودگی هوا توسط شبكه سنجش از دور ماهواره ای رمز من: كشور چین روز یكشنبه اعلام نمود كه برنامه ای هوشمند برای نظارت و كنترل دود و آلودگی در مناطق مهم كشور راه اندازی كرده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، كشور چین روز گذشته اعلام نمود كه برنامه ای هوشمند برای نظارت و كنترل آلودگی در مناطق مهم كشور با استفاده از شبكه "سنجش از دور ماهواره ای" ( satellite remote sensing) راه اندازی كرده است.
وزارت بوم شناسی ومحیط زیست چین گفت یك شبكه برای نظارت بر چگالی۲.۵ "پیكنومتر" (PM) یك آلاینده مهم در جو راه اندازی كرده ایم. این آلاینده مهم در آینده به تدریج سراسر پكن، تیانجین و ۲۶ استان و ۱۱ شهرستان و همینطور ۴۱ شهر نزدیك دلتا رودخانه یانگ تسه را فرا خواهد گرفت.
طبق گفته "ژائو قونیین" (Zhao Qunying)، یكی از مسئولان نظارت بر محیط زیست وزارتخانه بوم شناسی و محیط زیست چین اظهار داشت: با استفاده از فناوری هایی همچون سنجش از طریق دور، مراكز فرماندهی پكن می توانند به سرعت اقدامات فوری و مهم زیست محیطی در مناطق دورافتاده را انجام دهند.
مناطق تحت پوشش شبكه به واحدهای شبكه تقسیم می شوند كه هر كدام سه كیلومتر از مناطق را اندازه گیری می كنند. واحدهای با چگالی بالا ۲.۵ پیكنومتر بعنوان مناطق كلیدی برای نظلرت در نظر گرفته شده اند.
تا ماه اكتبر، پكن، تیانجین و شهرهای اطراف آن تحت پوشش شبكه قرار خواهند گرفت، این در حالیست كه شهرهای نزدیك دلتا رودخانه یانگ تسه از فوریه ۲۰۱۹ تحت پوشش قرار خواهند گرفت.



1397/06/05
14:01:30
5.0 / 5
5543
تگهای خبر: شبكه , ماهواره , هوشمند
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت