رمز من - ramzeman

ترجمه متن عكس ها توسط مترجم فیس بوك

ترجمه متن عكس ها توسط مترجم فیس بوك رمز من: مترجم 24 زبانه فیس بوك موسوم به ˮروزتاˮ می تواند متون میلیون ها عكس را استخراج و آنها را ترجمه كند.به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، افراد در دنیای مجازی تمایل دارند نه فقط با كلمات بلكه با تصاویر هم ارتباط برقرار كنند. این امر برای یك پلت فرم مانند فیس بوك با بیش از 2 میلیارد كاربر فعال ماهانه، بدان مفهوم است كه تعداد زیادی از تصاویر هر روز در این بستر ارسال می شوند.

فیسبوك برای نظارت بر این تصاویر كه شامل متن هستند و برای آن كه مطمئن شود حاوی سخنان مستهجن یا نفرت پراكنانه و نژادپرستانه نیستند و در چهارچوب قوانین فیس بوك قرار دارند، یك سیستم یادگیری ماشین بزرگ به نام "روزتا"(Rosetta) بوجود آورده است.

فیسبوك نیاز به یك سیستم تشخیص كاراكتر نوری داشت كه بتواند به صورت منظم حجم زیادی از محتواها را پردازش كند. ازاین رو باید فناوری مخصوص خویش را توسعه می داد.

با توجه به هویت این شبكه اجتماعی، "روزتا" متون بیش از یك میلیارد تصویر و فریم های ویدیویی را كه به زبان های متنوع نوشته شده اند در زمان واقعی استخراج و ترجمه می كند.

فیسبوك در یك پست جدید نحوه كار روزتا را اینگونه توضیح داد: روزتا با تشخیص قاب های مستطیلی كه قابلیت حاوی متن بودن را دارند، آغاز می كند. سپس با استفاده از یك شبكه عصبی به شناسایی و رونویسی آنچه كه در آن منطقه نوشته شده، حتی كلمات غیرانگلیسی یا حروف غیر لاتین مانند عربی و هندی می پردازد.

فیسبوك برای آموزش این سیستم، از تركیب تصاویر به اشتراك گذاشته شده توسط انسان ها و ماشین ها بهره برد.

تیم های مختلف در فیس بوك و اینستاگرام هم اكنون از روزتا استفاده می نمایند تا محتوای بیشتری را بررسی و سیستم عامل خویش را كنترل كنند.

این شركت می خواهد تا تعداد زبان هایی را كه روزتا می تواند درك كند، افزایش دهد و كاری كنند تا در استخراج متن از فریم های ویدئویی بهتر عمل كند.

فیسبوك اخیرا 24 زبان جدید همچون صربستانی، بلاروسی، مَراتی، سینهالی، تلوگو، نپالی، كانارا، اردو، پنجابی، كامبوجی، پشتو، مغولی، زولو، خوسایی و سومالیایی به سرویس ترجمه خودكار خود اضافه كرده است.

فیسبوك تایید نمود كه ترجمه برای این زبان ها در مرحله اولیه است، ازاین رو آنها هنوز هم خطاهای زیادی خواهند داشت. با این حال، در نظر دارد تا آنها را بهبود بخشد و زبان های بیشتری را در آینده معرفی نماید.
1397/06/22
17:12:28
5.0 / 5
4921
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت