رمز من - ramzeman
به دلیل اختلاف با دولت ترامپ

ایالت كالیفرنیا به طور مستقل ماهواره هواشناسی پرتاب می كند

ایالت كالیفرنیا به طور مستقل ماهواره هواشناسی پرتاب می كند رمز من ایالت كالیفرنیا به طور مستقل ماهواره هواشناسی پرتاب می كند


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، عوامل جدید كاخ سفید نمی توانند قوانین مربوط به هواشناسی را بپذیرند و امكان دارد فشارهای "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریكا بر "اداره كل ملی هوانوردی و فضا"(ناسا) سبب شود تا این سازمان كاوشگرهای هواشناسی خویش را متوقف سازد و این مورد سبب نگرانی فرماندار كالیفرنیا شده است.
اما دیگر نگرانی به آخر رسیده است چونكه ایالت كالیفرنیا برای این مشكل یك چاره یافته است و راه آن توسعه یك كاوشگر است.
جرالد براون، فرماندار كالیفرنیا در سخنرانی اخیر خود در "اجلاس جهانی اقدامات اقلیمی"(Global Climate Action Summit) اعلام نمود كه كالیفرنیا می خواهد تا ماهواره هواشناسی خویش را برای شناسایی آلودگی و رسیدگی به تغییرات آب و هوایی توسعه دهد و در آینده هم آن را پرتاب خواهد نمود.
وی در سال ۲۰۱۶ هم به این مورد اشاره كرده بود اما این دفعه سخنان او طی این اجلاس چیزی فراتر از یك اشاره بود چونكه هم اكنون این ایالت با همكاری "آزمایشگاه های مطالعات سیارات"(Planet Labs) در حال كار بر روی این پروژه است. "آژانس منابع هوایی كالیفرنیا"(California Air Resources Board) هم حامی این پروژه است.
هم اكنون دو نكته مهم مشخص نمی باشد، نخست اینكه ماهواره مذكور چه زمانی ساخته و قابل استفاده خواهد شد و دوم اینكه چه مقدار هزینه برای ساخت آن در نظر گرفته شده است. امكان دارد زمانیكه ساخت این ماهواره به اتمام برسد، برخی از رهبران كاخ سفید تغییر كنند و نظری دیگری درباره آن داشته باشند. ازاین رو اگر ساخت این ماهواره هزینه سنگینی داشته باشد، امكان دارد با مخالفت های شدید مواجه شود.
هرچه این فرایند طولانی تر شوند، اختلافات دولت ترامپ و ایالت كالیفرنیا بیشتر خواهد شد، چونكه از ابتدا هم بین این دو اختلافاتی وجود داشته است تا حدی كه كاخ سفید می خواهد قانون استاندارد فدرال "لایحه هوای پاك "(Clean Air Act) آمریكا را هم لغو كند.
لایحه هوای پاك از قوانین فدرال آمریكا است كه برای كنترل آلودگی هوا در سطح ملی طراحی شده است. این لایحه یكی از نخستین و اثرگذارترین قوانین زیست محیطی مدرن و از جامع ترین قوانین كیفیت هوا در جهان است.
هم اكنون نظام فدرالی ایالات متحده آمریكا هم با كاركردن بر روی برنامه ماهواره ای دولتی در حال رقابت با استراتژی ناسا است.1397/06/26
14:17:17
5.0 / 5
4860
تگهای خبر: كنترل , كیفیت , ماهواره , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت