رمز من - ramzeman

برگزاری دوره دانشگاهی همكاری با ربات ها در انگلیس

برگزاری دوره دانشگاهی همكاری با ربات ها در انگلیس رمز من: دانشگاه های انگلیس اخیرا دوره ای را بوجود آورده اند كه در آن دانشجویان با ربات ها كار می كنند تا زمانیكه در آینده وارد بازار كار شدند، برای همكاری با آنها آمادگی پیدا كنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در آینده، دوره تحصیلی جدیدی در دانشگاه های انگلیس تولید خواهد شد كه در آن دانشجویان با ربات ها كار خواهند كرد.
گروه هدف این دوره ها دانشجویانی هستند كه بعنوان درمانگر، مراقب و كاركنان اجتماعی وارد مشاغل گوناگون خواهند شد.
محققان می گویند: این برنامه دانشگاهی جدید برای كمك به دانشجویانی است كه مقرر است با "ربات های اجتماعی"(social robots) كار كنند. هدف این است كه این دانشجویان با همكارهای خود كه ربات خواهند بود، راحت تر باشند.
ربات های اجتماعی، ربات های خودمختار هستند كه با پیروی كردن از رفتارها و قوانینی كه مربوط به نقش آنها است، با انسان ها یا سایر واحدهای فیزیكی خودمختار تعامل و ارتباط برقرار می كند. برپایه این تعریف ربات اجتماعی باید تجسم فیزیكی داشته باشد.
طراحی یك ربات خودمختار اجتماعی بسیار چالش برانگیز است، چون كه ربات نیاز به یك مفسر صحیح از رفتارها و واكنش های متناسب مردم دارد، باآنكه چنین مفسری همچنان وجود ندارد. همچنین، خیلی از ربات های اجتماعی به صورت بخش بخش یا به صورت كامل كنترل از طریق دور می شوند.
به تازگی یك نظرسنجی انجام شده است كه نشان می دهد، حدودا ۴۰ درصد از مردم از این مورد ترس دارند كه ربات ها شغل شان را از آن ها خواهند گرفت.
اوایل امسال بود كه "سرویس سلامت همگانی"(NHS) انگلیس اعلام كرد، ظرف ۲۰ سال آینده، ربات ها مراقبت های "دمانس"(زوال عقل) انجام خواهند داد.
"سرویس سلامت همگانی" چند وقتی است كه استفاده از "هوش مصنوعی" را در سراسر مركز توسعه داده است تا این ربات ها وظایف معمولی را خود پیگیری كنند.
محققان موسسه فناوری "اسلیگو"(Sligo) ایرلند هم در حال آزمایش یك ربات به نام "پارو"(Paro) هستند كه نسبت به نوازش و گفت وگو عكس العمل نشان داده است.
"جان پندر" یكی از محققان موسسه فناوری "اسلیگو" اظهار كرد، شواهد موجود در خصوص آن است كه در آینده "هوش هیجانی " ربات ها را قادر می سازد كه در زندگی افراد صدمه پذیر جامعه تغییراتی جدی تولید كنند.


محققان می گویند: فناوری ساخت ربات های اجتماعی از دهه های گذشته به وجود آمده است.
گرچه خیلی از مردم راجع به كار كردن با آن ها احساس ناراحتی می كنند.
این پروژه سه ساله اخیرا شروع شده است و محققان امیدوارند دانشجویانی كه با ربات ها كار می كنند، تا آخر دوره برای كار با ربات ها آماده شوند.
اما مسئله ای كه در این میان مطرح می گردد این است كه ربات ها چگونه می خواهند مشاغل ما را دستخوش تغییرات كنند؟
بعنوان مثال، در حوزه درمان، ربات ها به آرامش بخشیدن به بیماران كمك خواهند كرد.
یكی از كاربردهای ربات ها در مسئله آرامش بخشی استفاده از ربات "پارو" در موسسه خیریه "آلزایمر" است تا عملكرد این ربات در زندگی واقعی آزمایش شود.
گزارش ها از آن حكایت می كند كه ۲۸۰ میلیون دلار در این حوزه سرمایه گذاری شده است. این پروژه "نسل بعدی درمان های نوآورانه" نام گرفته است.
"جرمی هانت" وزیر مشاور در امور خارجه و مشترك المنافع انگلیس خواهان این است كه دانشگاهیان و شركت های فناوری ایده های جدیدی را پیش بگیرند تا درمان، جراحی و مراقبت در طولانی مدت را بهبود بخشند.1397/07/18
12:44:31
5.0 / 5
4835
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت