رمز من - ramzeman
برای ساخت كشتی خودران

اینتل و رولزرویس همكار می شوندبعلاوهفیلم

اینتل و رولزرویس همكار می شوندبعلاوهفیلم رمز من: شركت ˮرولزرویسˮ می خواهد در ساخت كشتی های خودران خود، با شركت ˮاینتلˮ همكاری كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت "رولزرویس"(Rolls-Royce) در سال 2016 از تصمیم خود در خصوص ساخت كشتی خودران اطلاع داد. اكنون این شركت اعلام نموده كه می خواهد با شركت تجهیزات كامپیوتری "اینتل" (Intel) در توسعه كشتی های خودران همكاری كند. هدف رولزرویس از این همكاری، بهبود ایمنی و كاهش هزینه در باربری دریایی است.
این كشتی ها به جای كمك گرفتن از انسان، از لیدار، رادار، دوربین های حرارتی و دوربین های HD استفاده می نمایند. همچنین، كشتی ها به اتاق های سرور مجهز هستند كه سیستم هوش مصنوعی را كنترل و داده های جمع آوری شده توسط حسگرها را ذخیره می كنند.


رولزرویس می خواهد از فناوری "مدار مجتمع دیجیتال برنامه پذیر"(FPGA) شركت اینتل برای حل مشكلات مربوط به طراحی و عرضه جزئیات مورد نیاز برای تشخیص اشیا و هدایت كشتی استفاده نماید.
از آنجائیكه حسگرها می توانند تا یك ترابایت داده را در هر روز ذخیره كنند، ذخیره سازی، بخش مهمی از این سیستم به حساب می آید. رولزرویس، این داده ها را روی دیسك الكترونیكی سه بعدی اینتل ذخیره خواهد نمود.
"كوین دافی"(Kevin Daffey)، مدیر بخش مهندسی و فناوری رولزرویس در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما با اینتل به توافق رسیدیم و می خواهیم برای ابداع فناوری ها و محصولات جدیدی كه نقش مهمی در عملكرد ایمن كشتی های خودران دارند، با یكدیگر همكاری نماییم. این همكاری، به محافظت از سرنشینان كشتی های خودران كمك می نماید و احتمال خطا را كاهش می دهد؛ در نتیجه سرنشینان می توانند بر وظایف مهم تری تمركز كنند.


رولزرویس هم اكنون، سیستم هوش مصنوعی را در ژاپن آزمایش می كند و آنرا برای شناسایی قایق ها و اشیای دیگر از هر زاویه ای آموزش می دهد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/07/24
19:35:19
5.0 / 5
4580
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت