رمز من - ramzeman

آی پد بیماری نقاشی های مشهور را تشخیص می دهد

آی پد بیماری نقاشی های مشهور را تشخیص می دهد به گزارش رمز من محققان دانشگاه نرم افزاری برای آی پد ابداع نموده اند كه با بررسی آثار هنری، دلیل ایجاد برجستگی روی سطح نقاشی های مشهور به نام آكنه هنری را یافته است.به گزارش رمز من به نقل از دیلی میل، بعضی از زیباترین نقاشی های رنگ روغن جهان خود به خود نابود می شوند. در این نقاشی ها برجستگی هایی به وجود می آید كه «آكنه هنری» نام دارد.
آثار «جورج اوكیف» و «رامبراند» میان صدها اثری هستند كه در این شرایط قرار گرفته اند. دهه های متمادی كارمندان موزه ها تلاش داشتند از ایجاد این مشكل جلوگیری نمایند.
اما حالا گروهی از محققان دانشگاه «نورث وسترن» در شیكاگو یك نرم افزار آی پد طراحی نموده اند كه می تواند از نزدیك روی رنگدانه ها تمركز و مشكلات شیمیایی آنها را آشكار كند.
این فناوری می تواند در ۲۰ ثانیه نقاشی را اسكن كند و یك تصویر سه بعدی از آن بسازد. محققان با زوم كردن روی نقاشی های مبتلا به آكنه هنری «جورج اوكیف» متوجه شدند این برجستگی ها صابون های فلزی هستند كه به علت احتراق رنگدانه های رنگ روغن و یون ها به وجود می آیند.
محققان و مدیران موزه معتقدند دستگاه ابداعی می تواند با ردیابی سریع تر مشكلات از تخریب آثار هنری جلوگیری كند.
«مارك والتون» یكی از مولفان این پژوهش می گوید: اسیدهای چرب آزاد درون رنگ روغن با رنگدانه های حاوی سرب و روی واكنش نشان می دهند. بدین سان نوعی فلز صابونی ایجاد می شود كه نوعی برجستگی در اثر به وجود می آورد كه شبیه آكنه است.
می توان با هزینه ای اندك به وجود آمدن این آكنه ها را رصد كرد. بدین سان كارمندان موزه می توانند با استفاده از روش های مختلف درمان هایی برای آثار هنری مبتلا تجویز كنند.

1397/12/01
14:34:33
5.0 / 5
4659
تگهای خبر: فناوری , محقق , هزینه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت