رمز من - ramzeman

واكسیناسیون راحت با پچ های میكروسوزنی نوین

واكسیناسیون راحت با پچ های میكروسوزنی نوین به گزارش رمز من باآنكه استفاده از واكسن برای افراد كشورهای در حال توسعه و مناطق دیگر بسیار مهم می باشد اما مهم تر از آن، نحوه واكسیناسیون است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران" دانشگاه استرالیای جنوبی"(University of South Australia) در مطالعه اخیرشان دریافته اند، یك پچ پوستی میكروسوزنی دارای نانوذرات نقره می تواند به انجام بهتر و ایمن تر عمل واكسیناسیون كمك نماید.
پچ های میكروسوزنی كه پژوهشگران در سال های اخیر توسعه داده اند، نسبت به تزریق های سوزنی بسیار بهتر عمل كرده و بدون درد هم هستند.
پچ های جدیدی كه پژوهشگران استرالیایی توسعه داده اند، بسیار مؤثر و كارآمد هستند. هر پچ از یك مربع كوچك كه روی آن سوزن های كوچك حاوی دارو است، تشكیل شده است.
هنگامی كه پچ مانند چسب زخم بر روی بدن بیمار قرار می گیرد، میكروسوزن ها تنها وارد لایه بالای پوست می شوند و به لایه های زیرین و اعصاب زیرپوست نمی رسند. این سوزن ها سپس دارو را وارد جریان خون می كنند.
پچ مذكور كه توسط "دانشمندان دانشگاه استرالیای جنوبی" طراحی شده است، دارای میكروسوزن هایی است كه طول هر یك از آنها فقط ۷۰۰ میكرون است.
سوزن های مذكور از واكسن و نانوذرات نقره همراه با یك پلیمر محلول در آب و سازگار با محیط زیست بنام كربوكسی متیل سلولز ساخته شده اند كه به صورت كامل ظرف یك دقیقه بعد از تزریق در جریان خون، حل می شود. در نتیجه دارو بعد از تزریق سریعاً وارد جریان خون می شود و باكتری های آن ناحیه را از بین می برد.
در آزمایشات آزمایشگاهی، این پچ موفق به از بین بردن باكتری هایی مانند "استافیلوكوك اپیدرمیدیس"(staphylococcus epidermis)، "اشریشیا كلی" (escherichia coli) و "سودوموناس آئروژینوزا" (pseudomonas aeruginosa ) شد. بعد از تزریق، محل تزریق بعد از ۲۴ ساعت به صورت كامل از باكتری ها پاك شد.
یافته های این مطالعه در مجله "Chemical Communications" منتشر گردید.1397/12/15
22:12:31
5.0 / 5
4890
تگهای خبر: دانشمند , نانو
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت