رمز من - ramzeman
پژوهشگران آمریكایی ابداع كردند

روش كم هزینه ای برای متحول كردن آینده خودروهای خودران

روش كم هزینه ای برای متحول كردن آینده خودروهای خودران رمز من: پژوهشگران آمریكایی، روش جدید و كم هزینه ای برای شناسایی اشیای اطراف ابداع نموده اند كه می تواند آینده خودروهای خودران را متحول كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران "دانشگاه كرنل"(Cornell University) آمریكا، روش ساده و كم هزینه ای یافته اند تا خودروهای خودران را به ابزاری مجهز كنند كه بتوانند اشیا را درك كنند.
سنسورهای لیزری كه هم اكنون به كار می روند و می توانند اشیای سه بعدی كه در راه خودروهای خودران قرار می گیرند، شناسایی كنند، بزرگ و پرهزینه هستند و دقت كافی را ندارند.
سنسورهای مبتنی بر فناوری لیدار كه معمولاً به سقف اتاقك خودرو نصب می شوند، حدود ۱۰ هزار دلار هزینه دارند. بیشتر متخصصان به رغم وجود مشكلات بسیار، سنسورهای لیدار را تنها راه ممكن برای درك خودروها، عابران و موانعی می دانند كه بر سر راه خودروهای خودران قرار دارند.
پژوهشگران دانشگاه كرنل با استفاده از دو دوربین ارزان قیمت كه در دو طرف سپر خودرو قرار می گیرند، روش ساده تری نمایش داده اند تا خودروهای خودران بتوانند با دقتی در حد دقت فناوری لیدار و هزینه كمتر، اشیایی كه بر سر راهشان قرار دارد، شناسایی كنند.
"كیلیان وینبرگر"(Kilian Weinberger)، استادیار علوم كامپیوتر دانشگاه كرنل و از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: یكی از اشكالات اصلی خودروهای خودران، شناسایی اشیای اطراف آنهاست. این قابلیت، یك قابلیت ضروری برای حركت ایمن خودرو به حساب می آید.
وی ادامه داد: باور عمومی این است كه خودروهای خودران نمی توانند بدون فناوری لیدار حركت كنند اما ما در این پژوهش نشان داده ایم كه چنین باوری درست نیست و امكان حركت خودروها بدون فناوری لیدار وجود دارد. شاید بتوان دوربین های استریو را برای شناسایی اشیا در خودروهای ارزان قیمت به كار گرفت تا زمینه استفاده از آنها در خودروهای پیشرفته و گران قیمت فراهم گردد.1398/02/05
15:12:59
5.0 / 5
4848
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت