رمز من - ramzeman

آژانس فضایی اروپا هم باب فعالیت تجاری فضایی را باز كرد

آژانس فضایی اروپا هم باب فعالیت تجاری فضایی را باز كرد رمز من: بعد از آنكه ناسا اعلام نمود درب ایستگاه فضایی بین المللی را به روی شركت ها و فضانوردان شان برای فعالیت تجاری باز می كند، حالا آژانس فضایی اروپا هم اعلام نموده است كه شركت های اروپایی می توانند درخواست خود جهت شركت در حمل و نقل فضایی را عرضه كنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا نه تنها امكان پرواز فضایی خصوصی را برای شركت ها و انجام فعالیت های تجاری فضایی فراهم نموده است بلكه آژانس فضایی اروپا(ESA) نیز برنامه تجاری فضایی خودرا شروع می كند و به شركت ها اجازه می دهد تا سفر به مدار زمین را تجربه كنند.
بنا به اعلام آژانس فضایی اروپا برنامه خدمات حمل و نقل و پشتیبانی تجاری فضایی موسوم به "C-STS" اواخر سال جاری در نشست شورای فضایی ESA ارائه خواهد شد.
این برنامه با هدف كسب و كارهای اروپایی تدوین شده است كه می خواهند خدمات حمل و نقل فضایی یا خدمات ماهواره ای را اجرا كنند.
آژانس فضایی اروپا بوسیله دسترسی به امكانات خود، كمك مالی و سرمایه گذاری خارجی، از شركت های تجاری در این راه پشتیبانی می كند.
آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: پیش بینی می شود كه این برنامه به یك سرویس تجاری قابل اعتماد با یك طرح تأمین مالی مبتنی بر سرمایه گذاری های خصوصی منجر شود.
همین طور پشتیبانی و پشتیبانی از كشورهای اروپایی كه مایل به ساختن پایگاه فضایی در كشورهایشان هستند صورت خواهد گرفت.


بریتانیا هم اكنون می خواهد تا پایگاه فضایی خودرا كه نخستین پایگاه فضایی در اروپا خواهد بود، در اسكاتلند ایجاد كند تا شركت هایی مانند شركت هوافضای "لاكهید مارتین" از آن استفاده كنند. همین طور برنامه هایی برای ساخت پایگاه های فضایی دیگر در كورن وال، آرگیل و ولز وجود دارد.
خیلی از كسب و كارها به دنبال تست ایده های خود در خدمات حمل و نقل فضایی هستند. سال قبل آژانس فضایی اروپا درخواست ارائه پیشنهادات را بیان كرد و سه طرح مفهومی را برای نشان دادن امكان اجرای برنامه های تجاری فضایی انتخاب نمود. اولی یك فضاپیما كه می تواند مدار ماهواره ها را با استفاده از نیروی الكتریكی جا به جا كند. دومی یك فضاپیمای نابود كننده زباله های فضایی است و سومی هم یك پرتابگر مخصوص پرتاب ماهواره های كوچك به نام "میورا 5"(Miura 5) است.
منبع:

1398/03/22
15:25:38
5.0 / 5
4662
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت