رمز من - ramzeman
معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

ارائه قبوض با كارپوشه ملی، رشد ۱۲۰درصدی سرویس های خرید اینترنتی

ارائه قبوض با كارپوشه ملی، رشد ۱۲۰درصدی سرویس های خرید اینترنتی رمز من: معاون وزیر ارتباطات از رشد 120 درصدی خرید و فروش اینترنتی در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: قبوض خدماتی دستگاه ها بوسیله كارپوشه ملی ایرانی ها ارائه می شود.به گزارش رمز من به نقل از مهر، حسین نعمتی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شركت ملی پست امروز (سه شنبه ۸ مرداد ماه) در مراسم امضای تفاهمنامه كارپوشه ملی ایرانی ها با سازمان فناوری اطلاعات ایران، اظهار داشت: در امتداد سیاست های كلان وزارت ارتباطات در تحقق ایران هوشمند، فعالیت های مؤثری در حال انجام می باشد كه یكی از آنها تعریف ۱۰۰ پروژه با مشاركت بخش خصوصی و استارت آپ ها در امتداد ارائه خدمات با كیفیت به مردم است.
وی ایجاد كارپوشه ملی ایرانی ها را استفاده از بستر الكترونیكی برای تبادل خدمات دولت عنوان نمود كه ثمره آن رفاه و آسایش مردم خواهد بود و اظهار داشت: بوسیله این طرح، مكاتبات و خدمات الكترونیكی دولت به مردم در بستر اپلیكیشن ها و به صورت آنلاین ارائه می شود.
نعمتی تاكید كرد: این پروژه در امتداد بند ۳ ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص قانون انتشار اطلاعات آزاد اجرایی می شود تا همه دستگاه های دولتی، خدمات قابل ارائه خودرا از این بستر در اختیار مردم قرار دهند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری این طرح فراهم گشته است، افزود: امیدواریم با همكاری و همپوشانی با سازمان فناوری اطلاعات، بتوانیم این خدمات را به مردم ارائه نماییم.
وی با اشاره به اینكه رویكرد «پست نامه» تغییر كرده و امروز شاهد خرید و فروش اینترنتی و خدمات الكترونیكی هستیم، اشاره كرد: طی یك سال قبل سرویس های در رابطه با خرید و فروش اینترنتی در كشور، بیشتر از ۱۲۰ درصد رشد داشته است و ما امیدواریم تفاهمنامه كارپوشه ملی ایرانیان، موجب ارائه خدمات الكترونیكی بیشتری به مردم شود.
نعمتی با اشاره به تذكر وزیر ارتباطات برای حذف قبوض خدماتی در سطح كشور اظهار داشت: امیدواریم دستگاه ها از ظرفیت كارپوشه ملی ایرانی ها برای حذف قبوض كاغذی و ارائه آن به صورت الكترونیكی استفاده كنند.
مدیرعامل شركت ملی پست ایران، تحقق این امر را یكی از زیرساخت های پایه دولت الكترونیك عنوان نمود كه می تواند به بحث بیگ دیتا و اطلاعات مكانی بینجامد.
وی اظهار داشت: به دنبال این هستیم كه این اطلاعات را نیز بوسیله كارپوشه ملی ایرانی ها در اختیار مردم قرار دهیم.


منبع:

1398/05/08
22:14:05
5.0 / 5
4790
تگهای خبر: آسایش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت