رمز من - ramzeman

هوش مصنوعی در چین قاضی شد

هوش مصنوعی در چین قاضی شد رمز من: چین بعد از معرفی هوش مصنوعی اخبارگو این دفعه از هوش مصنوعی در یك دادگاه در پكن بعنوان قاضی رونمایی می نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از رادی چاینا، قضات مصون از خطا نیستند. بعنوان مثال، در كتاب روانشناسی دانیل كانمن برنده جایزه نوبل به نام "تفكر سریع و آهسته" نشان داده شده است كه بین ملایمت و ارفاق یك قاضی در دادگاه و اینكه ناهار چه غذایی خورده است، ارتباط مستقیمی وجود دارد.
اما آیا راهی برای حل این مشكل وجود دارد؟ پژوهشگران چینی می گویند هوش مصنوعی به معنای واقعی كلمه می تواند یك قاضی باشد.
چین سابقه رونمایی از انواع شگفت انگیزی از هوش مصنوعی را در كارهای حساس و حرفه ای دارد و حالا هم در یكی از دادگاه های اینترنتی پكن از هوش مصنوعی بعنوان قاضی استفاده می نماید.
درست سال قبل بود كه چین از نخستین اخبارگوی هوش مصنوعی كاملا شبیه به انسان جهان در شبكه خبری شینهوا رونمایی نمود.
حالا نیز اعلام شده است كه در یك دادگاه اینترنتی در پكن از یك قاضی هوش مصنوعی در مراحل دادگاه استفاده می شود. این هوش مصنوعی قاضی، نخستین در نوع خود در جهان نامیده می شود.
مطابق اطلاعیه ای كه متخصصان هوش مصنوعی چینی صادر كرده اند، این قاضی هوش مصنوعی به یكی از قضات دادگاه پكن شباهت خواهد داشت. این قاضی یك تصویر و صدای زنانه، حالت چهره و اقداماتی مشابه با قاضی های واقعی خواهد داشت.
این قاضی دیجیتالی مبتنی بر فناوری تلفیقی هوشمند گفتار و تصویر عمل خواهدنمود.
نكته مهم این است كه از این هوش مصنوعی فقط برای كمك به قضات دادگاه برای تكمیل كارهای پایه و روتین همچون پذیرش دادخواست استفاده می شود. بدین سبب به وكلا این امكان را می دهد تا بهتر روی كار خود تمركز كنند.
بنظر می رسد از این هوش مصنوعی برای تصمیم گیری نهایی درباره هرگونه اختلاف قانونی استفاده نمی گردد. درعوض به قضاتی كه ریاست دادگاه را برعهده دارند، كمك خواهدنمود.
شاید این هوش مصنوعی را می توان با دستیار رانندگی در خودرو های هوشمند مقایسه كرد، جایی كه از هوش مصنوعی برای در راه نگه داشتن خودرو استفاده می شود، در صورتیكه در صورت بروز هرگونه خطایی راننده انسان آنرا مدیریت می كند.
در هر صورت به نظر نمی رسد كه هوش مصنوعی به این زودی ها جایگزین قضات دادگاه ها شود.
ضمن این كه در ماه مارس نیز اعلام شده بود كه استونی در حال توسعه یك قاضی هوش مصنوعی است كه فراخوان نهایی را برای رسیدگی دادگاه قرائت می كند.1398/05/29
14:47:48
5.0 / 5
4811
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت