رمز من - ramzeman

مدیرعامل والت دیزنی از هیئت مدیره اپل استعفا داد

مدیرعامل والت دیزنی از هیئت مدیره اپل استعفا داد رمز من مدیرعامل والت دیزنی از هیئت مدیره اپل استعفا داد


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، گفته می شود "باب ایگر"(Bob Iger) مدیرعامل شركت دیزنی به احتمال زیاد در واكنش نسبت به راه اندازی سرویس پخش آنلاین شركت اپل موسوم به "اپل تی وی پلاس" كه از اول نوامبر بعنوان یك رقیب برای سرویس پخش آنلاین شركت دیزنی به نام "دیزنی پلاس" كه از 12 نوامبر آغاز به فعالیت خواهد كرد، از هیئت مدیره اپل استعفا داده است.
هیچ یك از شركت ها دلیل این استعفا را اعلام نكرده اند و گفته می شود متن استعفا در تاریخ 10 سپتامبر 2019 تقدیم شده است.
همانطور كه گفته شد از آنجایی كه دیزنی و اپل هر دو در حال آماده سازی سرویس پخش آنلاین خود در ماه نوامبر هستند، امكان دارد "باب ایگر" آنرا یك همپوشانی دانسته باشد و بنابراین از هیئت مدیره اپل كناره گیری كرده است.
با عنایت به اینكه این سرویس ها به ترتیب "دیزنی +" و "اپل تی وی +" نامیده شده اند، می توان به راحتی مشاهده كرد كه این اختلاف از كجا امكان دارد نشات گرفته باشد.
این اتفاق امری غیر عادی نیست و معمولا شركت های بزرگ كه در سطح اعضای هیئت مدیره با هم همكاری دارند، وقتی در رقابت مستقیم با یكدیگر قرار می گیرند، كنار می كشند تا منافعشان به خوبی حفظ شود و تداخل در كار هیچ كدام به وجود نیاید.
ایگر از نوامبر 2011 در هیئت مدیره اپل بود و یكی از افرادی بود كه در پیوستن استیو جابز به هیئت مدیره دیزنی نقش داشت.
وی در بیانیه خداحافظی خود از 8 سال فعالیت فوق العاده خود در هیئت مدیره اپل یاد كرده و از تیم كوك رئیس كنونی اپل و دیگر اعضای هیئت مدیره به نیكی یاد كرده است.
هیئت مدیره اپل هم اكنون دارای 7 عضو شامل "آرتور دی. لوینسون" مدیرعامل شركت تحقیق و توسعه بیوتكنولوژی Calico متعلق به شركت الفبت، "جیمز ای. بل" رئیس سابق بوئینگ، "ال گور" دولتمرد آمریكایی، "آندره جونگ" مدیرعامل گرامین آمریكا، "رونالد شوگر" مدیرعامل سابق نورث روپ گرانمن، "سوزان ال. واگنر" بنیانگذار بلك راك و "تیم كوك" مدیرعامل اپل است.
تابحال اپل و دیزنی در مورد دلیل استعفای ایگر بطور رسمی اظهار نظر نكرده اند و اپل نیز هنوز درباره جانشین ایگر صحبتی نكرده است.
منبع:

1398/06/25
19:55:19
5.0 / 5
4327
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت