رمز من - ramzeman
استفاده خودروسازان آلمانی از یك سیستم تعلیق فناورانه

رانندگی در جاده های ناهموار حتی بدون یك تكان! بعلاوه فیلم

رانندگی در جاده های ناهموار حتی بدون یك تكان! بعلاوه فیلم رمز من: شركت ˮكلیر موشنˮ اخیرا یك فناوری و سیستم رانندگی جدید ساخته است كه موجب می شود رانندگی در سطوح ناهموار با آرامش بیشتری صورت گیرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از كلیر موشن، با استفاده از این سیستم، حركات خودرو در دست اندازها و سطوح ناهموار خیابان بسیار روان تر از گذشته انجام می شود.
فناوری مذكور نخستین سیستم رانندگی فعال در جهان است كه شیوه حركت كردن خودرو را تغییر می دهد.
"كلیر موشن" احساس ناهمواری جاده ها را در كسری از ثانیه می كاهد و با تاكید بر نرم افزارها و سخت افزارهای به كار برده شده در آن وضعیت جاده را پیش بینی می كند و خودرو را قادر می سازد بنا بر وضعیت جاده واكنش نشان دهد تا مسافران خودرو و راننده احساس راحتی و ثبات بیشتری را حین گردش خود تجربه كنند.
سیستم كلیر موشن شامل نصب یك دستگاه فعال كننده كوچك است كه یك موتور هیدرولیك روی هر كمك فنر خودرو نصب می شود.
این فعال كننده ها می توانند حركت درست چرخ ها را حس كنند و نیروی ضد فشار را در چند میلی ثانیه به كار بگیرند و در واقع با نیروی وارد شده، در چند میلی ثانیه مقابله كنند.
شركت سازنده این سیستم با شركت های بزرگ خودروسازی دنیا همچون "بی. ام. و"( BMW)، " آئودی"( Audi) و " دایملر "( Daimler) همكاری می كند تا آنرا در خودرو های این شركت ها به كار گیرد.
بنظر می رسد كه این فناوری در ابتدا در خودرو های لوكس و یا اسپورت به كار گرفته شود ولی به اندازه ای ارزان خواهد بود كه بتوان از آن در طیف وسیعی از خودرو ها بهره برد.
سیستم كلیرموشن خصوصاً می تواند در خودرو های خودران به كار گرفته شود تا مسافران این خودرو ها بتوانند داخل خودرو روی كارهای دیگری مانند كتاب خواندن بیشتر تمركز كنند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/07/03
20:32:11
5.0 / 5
4236
تگهای خبر: شركت , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت