رمز من - ramzeman
توسط كریستینا كخ فضانورد ناسا؛

ركورد طولانی ترین حضور یك زن در فضا شكسته می شود

ركورد طولانی ترین حضور یك زن در فضا شكسته می شود رمز من: امروز دویستمین روز حضور ˮكریستینا كخˮ فضانورد ناسا در فضا است كه به همین مناسبت ناسا این موفقیت را تبریك گفت.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، "كریستینا كخ"(Christina Koch) یكی از فضانوردانی است كه اساسا نامش در تاریخ ثبت خواهد شد.
برای اینكه تابحال كارهای منحصر به فردی در فضا انجام داده و می خواهد ركورد طولانی ترین حضور یك فضانورد زن در فضا را به نام خود ثبت كند.
امروز دویستمین روزی است كه وی در فضا حضور دارد و بنا بر برنامه ریزی های ناسا، مقرر است كریستینا تا ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی در فضا و در "ایستگاه فضایی بین المللی" باقی بماند و ركورد حضور یك فضانورد زن با یك پرواز به فضا را بشكند.
ماموریت وی به دانشمندان كمك خواهدنمود كه درباره سازگاری انسان با ماموریت های طولانی تر در فضا بیشتر آشنا گردند.
علاوه بر آن، كار باارزش "كریستینا كخ"به اعزام انسان به كره ماه و مریخ هم كمك خواهدنمود تا آماده سازی برای این ماموریت ها به راحتی صورت گیرد.
تابحال تصاویر مختلفی از كارهای تحقیقاتی "كریستینا كخ" كه الان برای انجام ماموریت "اكسپدیشن ۶۰"(Expedition 60)، در فضا به سر می برد، انتشار یافته است.
بعنوان مثال كخ تابحال با ابزار "تولید زیستی" كار كرده كه مقرر است با استفاده از این ابزار امكان چاپ زیستی بافت های شبیه به اندام ها آزمایش شود تا قابلیت زندگی اندام های ساخته شده انسان در فضا به اثبات برسد.


در تصویری دیگر وی روی ابزار تحقیقاتی مشاهده پنجره ای (WORF) نشسته بود. ابزاری كه می تواند ابزارهای سنجش از طریق دور زمین را در خود جای دهد و بهترین مكان برای گرفتن عكس از كره خاكی است.


از دیگر آزمایشات این فضانورد ۴۱ ساله آمریكایی می توان به آزمایش توانایی حركت دستیار رباتیك "استروبی"(Astrobee) اشاره نمود.


وی در طول این ۲۰۰ روز به انجام پیاده روی فضایی هم كمك كرده است و همین طور لحظات خوب و خاطره انگیزی را با دیگر همكاران خود در فضا ثبت كرده است.با نگاهی به پیشینه علمی و كاری وی می توان دریافت كه كریستینا كخ در جكسونویل، كارولینای شمالی به دنیا آمده است، مدرك كارشناسی ارشد برق و فیزیك و مدرك كارشناسی ارشد برق از دانشگاه ایالتی كارولینای شمالی را دارد. بعنوان مهندس برق با تمركز بر طراحی ابزارهای فضایی در مركز فضایی گدارد ناسا در گرینبلت، مریلند و آزمایشگاه فیزیك كاربردی دانشگاه جان هاپكینز در لورل، كار می كرد. وی همینطور بعنوان پژوهشگر در چند برنامه تحقیقاتی در قطب جنوب فعالیت داشته است. كریستینا كخ در سال ۲۰۱۳ توسط ناسا بعنوان فضانورد برگزیده شد.
منبع:

1398/07/10
22:50:39
5.0 / 5
4543
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت