رمز من - ramzeman

باكتری های زنده در ایستگاه فضایی بین المللی

باكتری های زنده در ایستگاه فضایی بین المللی به گزارش رمز من پژوهشگران دانشگاه كلرادو، نوع جدیدی از باكتری را در فضا كشف كردند كه در مقابل داروهای معمول مقاوم هستند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ممكن است باكتری های زنده ای كه بیرون از "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) كشف شده اند، بر مبنای گفته یك فضانورد، فرازمینی باشند.

"آنتون شكپلروف" (Anton Shkaplerov)، مهندس روسی در سال 1998 گفته بود میكروارگانیسم ها در پرتاب ISS وجود نداشته اند و به احتمال زیاد، از جایی در فضا به آنجا آمده اند.

اكنون این باكتری، در حال بازگردانده شدن به زمین است تا بعد از آزمایشات ابتدایی بیرون از ایستگاه فضایی كه نشان دهنده بی ضرر بودن آن برای بدن انسان هستند، مورد مطالعه بیشتر قرار گیرند.

"شكپلروف" اظهار داشت: این ارگانیسم ها هنگام گرفتن نمونه هایی از بدنه ایستگاه توسط فضانوردان كشف شده اند.

شكپلروف ادامه داد: اكنون این موضوع، باكتری هایی را كه در زمان پرتاب ایستگاه فضایی بین المللی وجود نداشتند، آشكار می كند.

این فضانورد روسی كه در ماه دسامبر، سومین سفر خود به ایستگاه فضایی بین المللی را بعنوان عضوی از هیئت اعزامی 54 آغاز می كند، اظهار داشت: این باكتری ها تابحال در حال بررسی بوده اند و به نظر می رسد كه هیچ خطری نداشته باشند."شكپلروف" اضافه كرد: باكتری های قبلی، بر روی تبلت ها و همراه با مواد گوناگونی كه برای مدت طولانی بیرون از ایستگاه فضایی قرار دارند، به طور اتفاقی به ایستگاه فضایی آورده شدند تا وضعیت مواد در فضای خارجی بررسی شود. مشخص شده است كه این باكتری ها بعد از خارج شدن از سطح زمین می توانند در فضای خلاء خویش را حفظ كنند.

اوایل سال جاری، گروهی از موسسه فناوری های فضایی BioServe دانشگاه كلرادو متوجه شدند شكل برخی سلول های باكتری در فضا برای زنده ماندن در برابر داروهای معمول كه باعث نابودی آنها در زمین است، تغییر می كنند.

نتایج مطالعه آنها نشان داده است باكتری ها فقط مختص به فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی نیستند، بلكه مردم روی زمین را هم تحت تاثیر قرار می دهند.

"لوییز زه آ" (Luis Zea)، عضو پیوسته پژوهش BioServe و نویسنده راهنما اظهار داشت: ما می دانیم كه باكتری ها، در فضا به شكل متفاوتی عمل می كنند و غلظت بالاتری از آنتی بیوتیك برای از بین بردن آن ها مورد نیاز است.

موضوع جدید، انجام یك تحلیل اصولی از ظهور فیزیكی تغییرات باكتری در طول تحقیقات است.

این گروه، آزمایشی را برای رسیدن به باكتری E. coli معمول در ایستگاه فضایی بین المللی طراحی و برای دیدن چگونگی واكنش آن را بررسی نموده است.

اما باكتری ها به جای از بین رفتن، تا 13 مورد افزایش در تعداد سلول و 73 درصد كاهش در حجم داشتند.

پوشش سلول هم سلول و غشای بیرونی اش را كه باعث ضخیم تر شدن آن است، دربرمی گیرد.

همچنین سازمان فضایی آمریكا (ناسا) آزمایش مهمی را برای بررسی چگونگی تاثیر باكتری هایی نظیر E. Coli بر فضانوردان شروع كرده است. 

1396/09/07
23:06:10
5.0 / 5
5002
تگهای خبر: فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت