رمز من - ramzeman

مسابقات فرمول ۱ تا سال ۲۰۳۰ پاك می شود!

مسابقات فرمول ۱ تا سال ۲۰۳۰ پاك می شود! رمز من: مسئولان برگزاری مسابقات فرمول 1 اعلام نمودند كه این سازمان برنامه دارد تا سال 2030 بساط تولید كربن را در این مسابقات برچیند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، شاید برایتان حیرت انگیز نباشد كه بدانید همواره در مسابقات جهانی فرمول ۱ مقادیر زیادی CO۲ توسط رانندگان، تیم ها، خودرو ها و زیرساخت ها در بیشتر از ۲۰ كشور جهان تولید می شود. اما سازمان برگزاری این مسابقات امروز متعهد شد تا سال ۲۰۳۰ این مسابقات را از آلاندگی پاك كند.
آمار نشان میدهد كه تنها در مسابقات برگزار شده فرمول ۱ در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۲۵۶ هزار و ۵۵۱ تن كربن تولید شده است. جالب اینجاست مقدار كربن تولید شده در تمرین و مسابقه فقط ۰.۷ درصد از كل این آلایندگی را شامل می شود و بیشتر از ۷۱ درصد آن بر اثر حمل و نقل خودرو ها و وسایل و پرسنل تولید می شود.
حالا برنامه اعلام شده با هدف برنامه ریزی برای گذار به لجستیك و كارایی فوق العاده كارآمد و پاك كردن كامل ردپای كربن برنامه ریزی شده است. مقرر است تمام خودرو ها و دفاتر و كارخانه های در رابطه با این مسابقات تنها از انرژی پاك استفاده كنند.
"چیس كری" رئیس سازمان فرمول ۱ می گوید: ما معتقدیم فرمول ۱(F۱) می تواند همچنان بعنوان رهبر صنعت خودرو فعالیت كند و با انرژی و خودروی پاك كار كند و نخستین موتور احتراق داخلی هیبریدی بدون تولید كربن جهان را عرضه نماید تا انتشار گازهای كربن را در سراسر جهان به شدت كم كند.
فرمول ۱ بعنوان قسمتی از استراتژی جدید همین طور می خواهد تا مسابقات خودرا تا سال ۲۰۲۵ بدون استفاده از پلاستیك های یكبار مصرف برگزار كند و تمام زباله ها را نیز بازیافت یا كمپوست كند.
این برنامه همین طور می خواهد انگیزه هایی برای هواداران و تماشاگران این مسابقات ایجاد كند تا برای آمدن به تماشای این مسابقات از وسایل پاك مانند دوچرخه، وسایل نقلیه برقی استفاده كنند یا حتی به پیاده روی بپردازند.
كری می گوید: اقداماتی كه از امروز در حال اجرای آن هستیم، رد پای كربن را در مسابقات فرمول ۱ كاهش داده و اطمینان می دهد كه ما تا سال ۲۰۳۰ میزان تولید كربن را به صفر برسانیم.
منبع:

1398/08/22
19:26:54
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: انرژی , تولید
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت