رمز من - ramzeman
با پروژه جدید آژانس فضایی اروپا

كنترل ماه نورد و مریخ نورد از روی زمین ممكن می شود

كنترل ماه نورد و مریخ نورد از روی زمین ممكن می شود رمز من كنترل ماه نورد و مریخ نورد از روی زمین ممكن می شود


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ساینمگ، شاید روزی فضانوردان بتوانند سطح نوردهای روی ماه و مریخ را از مدار زمین كنترل كنند. "آژانس فضایی اروپا"(ESA) در ماه نوامبر اعلام نمود كه می خواهد آزمایشی موسوم به "آنالوگ- 1" (ANALOG-1) را در مدار زمین انجام دهد و به بررسی این مساله بپردازد كه آیا سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی، دانشمندان روی زمین و این تكنولوژی جدید می توانند برای هدایت یك سطح نورد در ماموریت های روی ماه با یكدیگر همكاری كنند یا خیر.
این پروژه، كارآیی فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی را در هدایت یك سطح نورد روی ناحیه ای از زمین كه مشابه ماه است، بررسی می كند. كار سطح نورد این است كه نمونه سنگ ها و خاك را جمع آوری كند و سپس به بررسی نمونه ها ازراه دور بپردازد.
"ویلیام كری"(William Carey)، از دانشمندان آژانس فضایی اروپا و پژوهشگر ارشد آزمایش آنالوگ-1 اظهار داشت: این آزمایش، یك بررسی علمی در مورد ماموریت های آینده روی ماه و مریخ است. فضا، مكان ناملایمی برای انسان ها و ماشین ها است. اكتشافات فضایی در منظومه شمسی، قبل از فرستادن انسان ها، با ارسال كاوشگرهای رباتیك جهت بررسی آب های جاری در زیر سطح سیارات صورت می گیرد.
آنالوگ-1، گام نهایی پروژه آژانس فضایی اروپا موسوم به "مترون"(METERON) است كه ابتكاری در ابداع و آزمایش نوآوری های رباتیك، ارتباطی و اجرایی منظومه شمسی به حساب می آید.
سطح نوردهایی كه به بررسی سیارات دیگر می پردازند، معمولا با نرم افزارهای برنامه ریزی شده و دانشمندانی كنترل می شوند كه دستورات را از زمین ارسال می كنند. پروسه برنامه ریزی و رسیدن دستورات به ربات ها معمولا به زمان زیادی نیاز دارد. بااینكه این روش ها می توانند به پیشرفت دانش ما در مورد سیارات كمك كنند اما كار كردن با آنها، تغییر برنامه ها و سازگاری سریع با شرایط غیرمنتظره نیز دشواری های خودرا دارد.
كری و گروهش اهتمام كردند روش بهتری را برای اكتشاف در مدار عرضه كنند تا فضانوردان بتوانند ارتباط سریع تری با سطح نورد مورد نظر خود داشته باشند و دانشمندان نیز كارآیی بهتری در مدیریت سریع مشكلات احتمالی نشان دهند.
كری اضافه كرد: خیلی از آژانس های فضایی، پروژه هایی را جهت بررسی اكتشافات صورت گرفته در سیاراتی همچون مریخ انجام داده اند. شاید پروژه جدید ما بتواند امكان بازگشت علمی به چنین ماموریت هایی را افزایش دهد، راهی برای پیش گیری از آلودگی های ناشی از فرود انسان روی سطح سیارات پیشنهاد كند و به خیلی از سوالات ما در مورد زندگی پیشین و كنونی مریخ پاسخ دهد.
نتایج این آزمایش، ارزش قابل توجهی برای ناسا خواهند داشت برای اینكه می توانند امكان اكتشاف در ماه را بالا برند و كمك بزرگی برای ادامه پروژه "آرتمیس"(Artemis) این سازمان باشند.
منبع:

1398/08/23
10:12:49
5.0 / 5
4692
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت