رمز من - ramzeman
با تلاش پژوهشگران چینی صورت گرفت

كشف سیاه چاله غیر ممكن در راه شیری!

كشف سیاه چاله غیر ممكن در راه شیری! به گزارش رمز من ستاره شناسان چینی، سیاه چاله ای ۷۰ برابر بزرگتر از خورشید را كشف كرده اند، این در شرایطی است كه وجود چنین سیاه جاله ای در راه شیری غیر ممكن به نظر می آید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس الرت، ستاره شناسان چینی، یك سیاه چاله جدید و بسیار بزرگ در كهكشان راه شیری كشف كرده اند كه حدودا ۷۰ برابر بزرگتر از خورشید است. نكته جالب این است كه با عنایت به مدلهای كنونی تكامل ستاره ای، وجود سیاه چاله ای به این اندازه در كهكشان راه شیری، غیر ممكن به نظر می آید.
تركیب شیمیایی بزرگترین ستارگان كهكشان راه شیری نشان داده است كه آنها به خاطر انفجارها و بادهای قوی، بیشتر جرم خویش را در انتها زندگی و قبل از تخریب در یك سیاه چاله از دست می دهند.
این سیاه چاله كه توسط پژوهشگران "رصدخانه ملی نجوم چین" (NAOC) كشف شده، حدود ۱۰۰ میلیون جرم كیهانی را در خود جای داده است كه در اثر فروپاشی ستارگان بزرگ كهكشان شكل گرفته اند.
پژوهشگران، این سیاه چاله را "LB-۱" نامیدند و فاصله آنرا از زمین، ۱۵ هزار سال نوری اعلام نمودند.
."جیفنگ لیو" (Jifeng Liu)، پژوهشگر رصدخانه ملی نجوم چین اظهار داشت: سیاه چاله هایی به این اندازه معمولا نباید در كهكشان راه شیری وجود داشته باشند. LB-۱، دو برابر بزرگتر از حد امكان دارد. علیرغم این سیاه چاله، نظریه پردازان با چالش هایی در مورد توضیح شكل گیری سیاه چاله ها مواجه خواهند شد.1398/09/08
10:36:00
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت