رمز من - ramzeman

جالب ترین فناوری های نمایشگاه CES 2020 كه چشم ها را خیره خواهند كرد

جالب ترین فناوری های نمایشگاه CES 2020 كه چشم ها را خیره خواهند كرد به گزارش رمز من نمایشگاه CES امسال هم مانند سال های گذشته شاهد حضور جدیدترین و جالب ترین محصولات حوزه فناوری خواهد بود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، نمایشگاه فناوری "CES" امسال، از روز هفتم تا دهم ژانویه در لاس وگاس برگزار می گردد تا جدیدترین تجهیزات الكترونیكی جهان را با نمایش بگذارد. در این رویداد همانند سال های گذشته، خیلی از فعالان حوزه فناوری حضور خواهند داشت تا جدیدترین گجت ها، ابزار و سیستم های خویش را به نمایش بگذارند.
نمایشگاه CES ۲۰۲۰ علاوه بر به نمایش گذاشتن محصولات شركت های بزرگی مانند آمازون، ال جی، تویوتا و هزاران شركت دیگر، چشم اندازی اجمالی در مورد نحوه گذارندن اوقات فراغت در دهه آینده عرضه خواهد كرد.
فناوری های پیشرو در نمایشگاه امسال، علاوه بر داده ها و ارزیابی های گوناگون، وسایل نقلیه هوشمند، فناوری های مربوط به سلامت و تناسب اندام، اینترنت نسل پنجم را در بر خواهند داشت. "ژان فاستر" (Jean Foster)، از مسؤلان برنامه ریزی نمایشگاه CES ۲۰۲۰ در مصاحبه خود با فوربس، در مورد فناوری های جالبی صحبت كرد كه مقرر است در این نمایشگاه حاضر شوند.
این گزارش، جالب ترین و جدیدترین محصولات و خدماتی را معرفی می كند كه در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ حضور خواهند داشت. این نمایشگاه علاوه بر نامهای آشنا و مشهور حوزه فناوری مانند "اپل"، پذیرای فناوری هایی خواهد بود كه در زندگی روزمره با آنها مواجه هستیم.

فناوری های خواندن ذهن
بازدیدكنندگان نمایشگاه، این فرصت را خواهند داشت تا ابزار پوشیدنی استارتاپ "نكس مایند"(NextMind) با قابلیت حس كردن مغز را امتحان كنند. فناوری این شركت، اولین ابزار از نوع خود است كه با قدرت فكر كنترل می شود. این ابزار پوشیدنی سبك و غیرتهاجمی كه روی سر قرار می گیرد، می تواند سیگنال هایی را از قشر بصری دریافت كند و سپس آنها را به صورت دستورات دیجیتال در زمان واقعی عرضه نماید. انتظار می رود الگوریتم های یادگیری ماشینی كه برای كدگذاری سیگنال ها در این ابزار به كار می روند، در اوایل سال ۲۰۲۰ رونمایی شوند.
همانگونه كه به نظر می آید، كاربردهای بالقوه عملی این نوع فناوری، بسیار تعجب آور هستند و می توانند در چارچوب كامپیوتر هایی كه كار خویش را با قدرت ذهن انجام می دهند و یا برای كمك به افراد ناتوان و صدمه دیده به كار بروند. اگر دیپ مایند ثابت كند كه این فناوری می تواند به قدر كافی قابل اطمینان و كم هزینه باشد، امكان استفاده از آن فراهم می شود و تحولات بسیاری بوجود می آورد.

چشم انداز جدیدی در رانندگی
یكی از فناوری های نمایشگاه CES امسال، مفهوم جدیدی را در رانندگی عرضه خواهد كرد كه با كمك مجموعه ای از دوربین ها عرضه شده تا چشم انداز واضحی از جاده را مستقیما در مقابل راننده نمایش دهد.
تصاویر این دوربین ها، با كمك الگوریتم های پیشرفته پردازش تصویر به یكدیگر متصل می شوند تا چشم انداز مورد نظر از جاده را مستقیما به راننده عرضه كنند. این فناوری در صورت موفقیت می تواند تعداد تصادفاتی كه باعث صدمه رسیدن به وسایل نقلیه هنگام پارك كردن می شوند، كم كند.

پیشرفت وسایل نقلیه خودران
شركت "روبوسنس"(RoboSense) كه در حوزه فناوری خودران فعالیت می كند، در نمایشگاه امسال از یك سنسور هوشمند مبتنی بر فناوری لیدار رونمایی خواهد نمود. خودرو های خودران، معمولا برای درك محیط اطراف و تشخیص موانع، از فناوری لیدار استفاده می نمایند. عرضه این فناوری به صورت ابزار مبتنی بر سامانه میكرو الكترومكانیكی، هزینه تولید را كاهش خواهد داد و به افزایش قابلیت اطمینان آنها كمك خواهد نمود.
"بك فیلد"(Blickfield)، یك شركت دیگر فعال در حوزه لیدار است كه می خواهد در نمایشگاه امسال، از دو سنسور جدید لیدار رونمایی كند. این دو سنسور كه "كیوب"(Cube) و "كیوب رنج" (Cube Range) نام دارند، برای تشخیص محیط اطراف در دو فاصله نزدیك و دور طراحی شده اند. هر دو سنسور برای اولین بار در این نمایشگاه رونمایی می شوند و می توانند گامی به سمت پیشرفت وسایل نقلیه هوشمند باشند.

نسل جدید صفحه نمایش
شركت "سامسونگ" می خواهد انواع جدیدی از صفحه نمایش را عرضه نماید كه از هوش مصنوعی برای رسیدن به وضوح بالا استفاده می نمایند. علیرغم این فناوری، كاربران می توانند بهبود قابل توجهی را در تعریف تصویر شاهد باشند و به این اطمینان برسند كه برای خرید آنها بیهوده هزینه نمی كنند.
باآنكه شركت های دیگر هم نوآوری هایی در تولید صفحه نمایش عرضه می دهند اما تكنولوژی جدید سامسونگ با عرضه قابلیت های جدید می تواند گامی بزرگتر به سمت پیشرفت بردارد.

ندیده ها را ببینید!
شركت "دابل تیك"(DoubleTake) می خواهد در عرضه دوربین های دوچشمی جدید، از فناوری هایی استفاده نماید كه امكان دید بهتر و واضح تر را فراهم می كنند. باآنكه دوربین های دوچشمی دیجیتال حالا هم در دسترس قرار دارند اما دوربین های دابل تیك، كار خویش را با متد جدیدی انجام می دهند.

قفل های هوشمند
شركت "پسیوبولت"(PassiveBolt) می خواهد از نوعی قفل هوشمند رونمایی كند كه نسبت به لامسه حساس است. سیستم این شركت می تواند قفل ساده درها را به قفل هایی تبدیل كند كه نسبت به لمس شدن حساس هستند. این قفل، فقط به اثر انگشت تكیه ندارد و به جای آن، از فناوری كلید الكترونیكی استفاده می نماید.
كاربران می توانند با كمك این ابزار، در ورودی را فقط با لمس كردن، قفل كنند. این قفل هوشمند می تواند با ارسال هشدارهایی به اپلیكیشن تلفن همراه كاربر، ایمنی خانه او را تضمین كند.

سلامتی هوشمند
در نمایشگاه CES ۲۰۲۰، شاهد حضور سیستم هایی خواهیم بود كه به بهبود سلامت كاربران كمك می كنند. فناوری هایی مانند بررسی از راه دور و تحلیل داده، در حال گسترش هستند و می توانند به بهبود ایمنی، كیفیت زندگی و موضوعاتی مانند استقلال افراد مسن كمك كنند. در نمایشگاه امسال، جدیدترین فناوری های در رابطه با بررسی سلامت عرضه خواهند شد كه با پیشرفت فناوری و یادگیری ماشینی در ارتباط هستند و می توانند به شادی و سلامتی دراز مدت كمك كنند.1398/09/12
14:56:35
5.0 / 5
4637
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت