رمز من - ramzeman

۲ آدمك در سال ۲۰۲۰ به ماه فرستاده می شوند

۲ آدمك در سال ۲۰۲۰ به ماه فرستاده می شوند به گزارش رمز من ناسا در نظر دارد در مأموریت آرتمیس ۱ در سال ۲۰۲۰ میلادی دو آدمك را به ماه بفرستد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این آدمك ها دارای یك جلیقه محافظ خواهند بود كه میزان اشعه ای كه از خورشید و فضا ساطع می شود را اندازه گیری خواهند كرد.
این جلیقه به این منظور طراحی شده كه از قسمت هایی از بدن انسان كه به امواج رادیویی بیشتر حساس هستند محافظت كند. آدمكی كه به مأموریت آرتمیس ۱ خواهد رفت خصوصیت هایی مطابق بدن یك زن خواه داشت تحقیقات نشان می دهد چونكه زنان نسبت به مردان به تشعشعات رادیویی حساس تر هستند.
پروژه آرتمیس ۱ نخستین مأموریت از سری مأموریت های جدی بازگشت انسان به ماه است.
مقرر است پرتاب بدون سرنشین این مأموریت در سال ۲۰۲۰ میلادی صورت گیرد كه پایه و اساس اكتشافات انسان در عمق فضا را فراهم می آورد.


این دو آدمك برای اندازه گیری میزان امواج رادیویی كه فضانوردان به هنگام رسیدن به ماه در سال ۲۰۲۴ جذب خواهند كرد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
یكی از این آدمك ها "زوهر"(Zohar) نام دارد و یك جلیقه تن آن خواهد شد كه "استم راد"( StemRad) نام دارد. آدمك دوم هم "هلگا" نام دارد و بدون محافظ به ماه خواهد رفت.
الان فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی هم از جلیقه های محافظ استفاده می نمایند.
پوشیدن این جلیقه ها یك امری حیاتی بخصوص برای سلول های بنیادی است. چونكه این سلول ها در فضای عمیق یا در مریخ، توسط اشعه خورشید ویران می شوند.1398/09/12
22:09:56
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: جلیقه , فضانورد , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت