رمز من - ramzeman

تهیه اولین نقشه مولكولی از ریه برای كمك به بازسازی آن

تهیه اولین نقشه مولكولی از ریه برای كمك به بازسازی آن رمز من: پژوهشگران برای اولین بار موفق به تهیه یك نقشه دقیق مولكولی از ریه شده اند كه می تواند به احیا و بازسازی این اندام كمك نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بیماری های مزمن ریه میزان مرگ و میر بالایی دارد و تنها راه معالجه آن هم اكنون پیوند ریه است. پیوند ریه یك روش پیچیده است كه اثرات منفی دیگری نیز بر سلامتی دارد و اغلب اوقات بسادگی صورت نمی گیرد. بدین سبب برای دانشمندان این حوزه، رشد دادن یك اندام از بافت بدن بیمار می تواند یك چاره جایگزین باشد.
اكنون پژوهشگران دانشگاه ییل(Yale) می گویند در آستانه موفقیت برای دستیابی به این روش جدید هستند.
این گروه با استفاده از فرآیندهای غربالگری پیشرفته، یك طرح سلولی از ریه انسان به وجود آورده است كه موجب می شود تا طراحی شناخت و درك از ریه و بیماری های تنفسی آسان تر شود.
این فناوری یك وضوح فوق العاده از میلیون ها سلول را بطور همزمان ارائه می دهد.
پروفسور "نفتالی كامینسكی" از دانشكده پزشكی دانشگاه ییل توضیح داد كه این كار تنها به لطف پیشرفت های فناوری وضوح تصویر ممكن شده است.
وی اظهار داشت: ما در وضوح تجزیه و تحلیل سلول ها از نگاه به آسمان شب با چشم غیرمسلح به یك تلسكوپ مبتدیانه، سپس به یك رصدخانه و الان به چیزی مثل تلسكوپ پیشرفته هابل دست یافته ایم.
این نقشه اطلاعات مفصلی در مورد نحوه تعامل سلول های ریه در اختیار پژوهشگران قرار می دهد و همین طور در یافتن اهداف جدید مولكولی برای توسعه درمان های بیماری های ریه مانند فیبروز ریوی كمك خواهدنمود.
به گفته این پژوهشگران، كوشش های زیست مهندسی در حال انجام می باشد كه هدف آنها رشد بافت ریه در شیشه های مخصوص آزمایشگاهی سازگار است. این طرح جدید به پژوهشگران كمك می نماید تا تشخیص دهند كه آیا بافت آزمایشگاهی آنها به یك اندام واقعی منتهی می شود یا خیر و بینشی در مورد تغییراتی كه باید ایجاد شود ارائه می دهد.
"كامینسكی" می گوید: ما در حال بررسی اصول اساسی رشد اندام هستیم. استفاده از این روش می تواند به ما اجازه دهد اندام های جدیدی طراحی نماییم.
منبع:

1398/09/15
21:42:10
5.0 / 5
4188
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت