رمز من - ramzeman

ابداع دستكشی برای لمس اشیا در دنیای واقعیت مجازی

ابداع دستكشی برای لمس اشیا در دنیای واقعیت مجازی به گزارش رمز من شركت ˮTeslasuitˮ دستكش جدیدی ساخته است كه امكان لمس اشیا در دنیای واقعیت مجازی را توسط كاربر فراهم می آورد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، جای یك دستكش كه امكان لمس اجسام را در محیط های واقعیت مجازی فراهم آورد برای یك تجربه كاملاً غوطه ور در واقعیت مجازی(VR) چیزی است كه هنوز به شكل گسترده در دسترس نیست.
اكنون دستكش ابداعی شركت "Teslasuit" می تواند بازخورد لمسی را در تجربه های واقعیت مجازی در اختیار كاربران قرار دهد و به كاربران اجازه دهد محیط مجازی را احساس كنند.
این شركت در حال كار بر روی ساخت یك لباس كامل VR است و هم اكنون یك دستكش VR با نام "Teslasuit Glove" را رونمایی كرده است كه می تواند حركات دست كاربر را تشخیص دهد و بازخوردی شبیه به حس لامسه را به وی عرضه نماید.
این دستكش جدید را می توان همراه با لباس كامل VR یا بطور جداگانه بهره برد.


شركت سازنده می گوید: این دستكش، حس لامسه، ضبط و ثبت حركت، بیومتری(تحلیل اطلاعات بیولوژیكی) و بازخورد نیرو را در خود ادغام كرده تا كاربران بتوانند بافت های مجازی را حس كنند. این دستكش بطور بالقوه می تواند برای سیستم های كنترل ازراه دور یا برای توانبخشی پزشكی استفاده گردد.
این شركت ادعا می كند كه این دستكش می تواند داده ها را در زمان واقعی جمع آوری كند و حتی می تواند برای نظارت بر میزان استرس كاربران یا ضربان قلب آنها استفاده گردد.
این شركت كار خودرا برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶ با جمع آوری سرمایه برای ساختن یك لباس كامل VR شروع كرد و یك نمونه اولیه از آنرا در نمایشگاه CES ۲۰۱۸ ارائه كرد.
گرچه فیلم های زیادی از این لباس در حال كار وجود دارد، اما فقط برای مشتریان تجاری دردسترس است و افراد معمولی نمی توانند آنرا خریداری كنند.


این لباس باردیگر در نمایشگاه CES ۲۰۱۹ به معرض نمایش گذاشته شد، جایی كه شركت سازنده اظهار داشت كه مقرر است برای كار در محیط های خطرناك همچون آموزش فضانوردی، آموزش بارگیری سوخت و آموزش تخلیه اضطراری استفاده گردد.
حالا این لباس بار دیگر به همراه دستكش جدید خود در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ نمایش داده خواهد شد و می توان آنرا در غرفه "Teslasuit" به نظاره نشست.1398/10/08
11:07:34
5.0 / 5
4484
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت