رمز من - ramzeman
ناسا اعلام كرد

سیاركی به ابعاد ۲ برابر ساعت بیگ بن از كنار زمین رد شد

سیاركی به ابعاد ۲ برابر ساعت بیگ بن از كنار زمین رد شد رمز من: ناسا اعلام نمود كه سیاركی به ابعاد دو برابر ساعت معروف ˮبیگ بنˮ روز گذشته از كنار زمین گذر كرده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از میرور، ناسا اعلام نموده است كه سیاركی به ابعاد دو برابر ساعت "بیگ بن"(Big Ben) در لندن، روز گذشته عصر از كنار زمین عبور كرده است.
گزارش ها نشان می دهند كه این سیارك موسوم به "BH۲ ۲۰۰۹"، ساعت ۱۴: ۲۹ به وقت گرینویچ( ۱۷: ۵۹ به وقت تهران) روز گذشته از نزدیكی زمین عبور كرده است.
طول این سیارك، حدود ۸۸ متر و قطر آن حدود ۲۰۰ متر تخمین زده شده است. این اندازه ها نشان می دهند كه سیارك BH۲ ۲۰۰۹ احیانا دو برابر اندازه ساعت بیگ بن است.


این سیارك طی عبور خود، از فاصله حدود ۲.۸ میلیون مایلی سیاره ما رد شده است. ممكنست این مسافت، زیاد به نظر برسد اما از نظر ناسا، بسیار نزدیك است.
BH۲ ۲۰۰۹ تنها سیاركی نبوده كه از كنار سیاره ما عبور كرد. حدود ساعت ۱۶: ۰۰ روز گذشته نیز، یك سنگ فضایی كوچكتر نیز از كنار زمین عبور كرد. این سیارك موسوم به "AH۱ ۲۰۲۰" به صورت قابل توجهی كوچك تر از سیارك قبلی است. طول این سیارك، ۷۵ متر و قطر آن ۳۳ متر تخمین زده شده است.
ناسا به هیچ امكانی در مورد برخورد سیارك ها با زمین در آینده نزدیك اشاره نكرده است. این سازمان هر هفته حدود ۳۰ گونه از "اجرام نزدیك زمین"(NEOs) را شناسایی می كند و در شروع سال ۲۰۱۹ نیز بیشتر از ۱۹ هزار گونه از این اجرام را كشف كرد.


در هر حال، ناسا آگهی داده كه در هر زمانی ممكنست یك اثر پیش بینی نشده رخ بدهد.
در توضیحات این آژانس فضایی آمده است: متخصصان تخمین می زنند كه برخورد یك شیء به اندازه شهاب سنگ "چلیابینسك"(Chelyabinsk) كه در سال ۲۰۱۳ به روسیه برخورد كرد و حدود ۱۷ متر طول داشت، یك یا دو بار در قرن رخ می دهد. انتظار می رود كه اثرات ناشی از اجرام بزرگتر، بسیار كمتر باشد اما باتوجه به نقص های كنونی در لیست اجرام نزدیك زمین، انتظار می رود كه هر زمانی، امكان پیش آمدن یك رخداد پیش بینی نشده مانند برخورد چلیابینسك وجود داشته باشد.
منبع:

1398/10/29
15:59:19
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: متخصص , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت