رمز من - ramzeman
در سال ۲۰۱۹؛

شناسایی ۱ و نه دهم میلیارد بدافزار اندرویدی مخفی در گوشیهای هوشمند

شناسایی ۱ و نه دهم میلیارد بدافزار اندرویدی مخفی در گوشیهای هوشمند رمز من: سیستم ایمن سازی گوگل پلی پروتكت در سال 2019 موفق به شناسایی بیشتر از 1.9 میلیارد بدافزار اندرویدی شده كه بطور پیش فرض بر روی گوشیهای هوشمند نصب شده بودند.به گزارش رمز من به نقل از زددی نت، بدافزارهای مورد اشاره در خیلی از محصولات دست دوم مجهز به سیستم عامل اندروید پیش از خریداری آنها توسط كاربران بعدی وجود داشته اند.
بررسی ها نشان میدهد این بدافزارها بوسیله منابعی به غیر از فروشگاه گوگل پلی استور به گوشیهای همراه منتقل شده بودند. عمده این منابع فروشگاه های متفرقه اپلیكیشن بوده اند.
در حالی كه تعداد این بدافزارها در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ حدود ۱.۶ میلیارد مورد بوده، افزایش آنها به ۱.۹ میلیارد مورد در سال ۲۰۱۹ و احتمال رشد تعداد آنها سبب نگرانی شده است.
گوگل آگهی داده كه كاربران باید از نصب برنامه ها و اپلیكیشن های متفرقه از منابع ناشناس بر روی گوشیهای خود بطور جدی اجتناب كنند تا با چنین مشكلاتی مواجه نشوند. این در حالیست كه تاكنون بارها مواردی از وجود برنامه های آلوده به بدافزار در فروشگاه پلی استور خود گوگل هم گزارش شده است.
بخشی از این اپلیكیشن ها هم بطور مخفیانه در زمان بازگشت كاربران به سایت های قمار، هرزه نگاری و غیره بر روی گوشیهای كاربران نصب می شوند و پس افراد باید از بازدید از چنین سایت هایی با گوشی یا تبلت جدا اجتناب كنند.
سیستم گوگل پلی پروتكت هر روز حدود ۵۰ میلیارد برنامه نصب شده بر روی گوشیهای اندرویدی را اسكن می كند تا از آلوده نبودن آنها اطمینان كسب كند.


منبع:

1398/11/24
02:06:03
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , اندروید , سایت
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت