رمز من - ramzeman
دانشمندان هشدار دادند

كروناویروس بعد از مرگ هم منتقل می شود

كروناویروس بعد از مرگ هم منتقل می شود رمز من: دانشمندان می گویند كروناویروس جدید بعد از مرگ بیمار مبتلا نیز می تواند منتقل شود و باید در طول تشییع جنازه بسیار مراقب بود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، بیماری همه گیر کووید-۱۹ ناشی از مبتلاشدن به کروناویروس جدید با بیش از ۵ میلیون مورد تأیید شده و بیش از ۳۳۵ هزار قربانی، یکی از وخیم ترین بحران های بهداشت جهانی در تاریخ معاصر است و متأسفانه هنوز چیزهای زیادی درباره این ویروس وجود دارد که ما با وجود گذشت چند ماه از پیدایش آن نمی دانیم.
انتقال کروناویروس از جسد
پژوهشگران انجمن ملی معاینه پزشکی اطلاعیه ای صادر کرد که احتمال انتقال ویروس از یک بیمار مرده مبتلا به کروناویروس را به یک فرد سالم بررسی نموده است.
بر طبق این بیانیه، پژوهشگران در ابتدا تصور می کردند که انتقال ویروس پس از فوت بیمار، به میزان حداقلی است، اما از آنجائیکه کارشناسان معتقدند ویروس "SARS-CoV-2" یا همان کروناویروس جدید می تواند به مدت طولانی روی سطوح زندگی کند، هر چقدر خطر انتقال ویروس از جسد به فرد زنده کم باشد، نمی توان از آن گذشت.
نحوه جلوگیری از انتقال کووید-۱۹ از جسد
پژوهشگران تاکید می کنند که افراد اگر با فردی که بر اثر کروناویروس فوت کرده است، مواجه گشتند، باید از تماس با بدن وی اجتناب کنند.
پژوهشگران می گویند: بااینکه ما هنوز در حال شناخت بیشتر در مورد شیوع کووید-۱۹ هستیم، ممکنست این امکان وجود داشته باشد که با لمس بدن شخصی که در اثر مبتلاشدن به کووید-۱۹ درگذشته، به این بیماری مبتلا شوید. همین طور بعد از انجام اقدامات بهداشتی و آماده شدن جسد برای تشییع، احتمال مبتلاشدن به ویروس بوسیله لمس مانند نگه داشتن دست یا بغل کردن هنوز هم وجود دارد.
علاوه بر این، پژوهشگران به مردم یادآوری کردند که اقدامات احتیاطی در مقابل مبتلاشدن به کروناویروس همچون شستن دست های خود با صابون و آب به مدت حداقل ۲۰ ثانیه و همین طور استفاده از ضدعفونی کننده دست حاوی حداقل ۶۰ درصد الکل را انجام دهند.
با این اطلاعات، افرادی که در سردخانه ها و غسال خانه ها کار می کنند، همچون افرادی هستند که در معرض خطر بالایی از مبتلاشدن به کووید-۱۹ هستند. بنا بر این است که مراکز تشییع جنازه تصمیم به اجرای دستورالعمل های سختگیرانه تری برای مقابله با این بیماری همه گیر گرفته اند.
بگفته کارگران این مراکز، آنها همیشه هنگام حمل اجساد، به خصوص کسانی که در اثر بیماری کروناویروس جان خودرا از دست داده اند، از تجهیزات محافظ کامل استفاده می نمایند.
این مراکز همین طور در حرکتی خلاقانه برای حفظ فاصله اجتماعی، مراسم خاکسپاری جنازه را بوسیله برنامه هایی مانند فیس بوک، به صورت زنده برای بازماندگان پخش می کنند.
آنها همین طور از مراجعان می خواهند که دستورالعمل ها را رعایت نمایند تا از تماس و شلوغی جلوگیری شود.
منبع:

1399/03/05
22:45:22
5.0 / 5
3134
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت