رمز من - ramzeman

سیستم تهویه مطبوع در زین موتورهای هندی!

سیستم تهویه مطبوع در زین موتورهای هندی! به گزارش رمز من یك شركت هندی مبادرت به ابداع یك صندلی موتورسیكلت با قابلیت سرمایش و گرمایش كرده است كه می تواند موتورسوار و سرنشین دیگر را در هوای گرم، خنك و در هوای سرد، گرم كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، تغییر دما در موتورسیکلت خیلی سخت تر از خودرو است و نیازی به بازگویی دلیل آن هم نیست. برای اغلب موتورسیکلت سواران، بهترین کاری که می توانند انجام دهند این است که در ایام سرد بیشتر لباس بپوشند و جلوی نفوذ هوای سرد به لباس های خویش را بگیرند و وقتی هوا گرم است هم لباس کمتر و خنک بپوشند.
البته چیزهایی مثل پوشش فرمان که خیلی ارزان قیمت هم هستند برای گرم نگه داشتن دست ها در دسترس می باشد، اما این موارد کمتر از آنچه انتظار می رود، اثرگذار هستند.
همینطور راهکارهای دیگری برای سرمایش مانند کلاه های ایمنی مجهز به تهویه و سیستم هایی نظیر "BikeAir EntroSys" که مانند یک کولر هستند و روی صندلی عقب موتورسیکلت قرار می گیرند و هوای خنک را به موتورسوار می دمند، وجود دارند.
اما حالا یک چاره اثرگذار از سوی یک شرکت هندی معروف به "Indian Motorcycles" اندیشیده شده است که ابداع یک زین یا صندلی برای موتورسیکلت با قابلیت گرم و سرد کردن موتورسوار و سرنشین وی است.


این صندلی سه سطح از گرمایش و سه سطح از سرمایش را به راننده عرضه می دهد که قابلیت کنترل را از سوی موتورسوار و سرنشین دارد.
همینطور این صندلی بعنوان یک لوازم جانبی عرضه می شود که قابلیت نصب روی خیلی از مدلهای مختلف موتورسیکلت را در هند دارد.
این صندلی معروف به "ClimaCommand" با استفاده از نانو ماده گرافن گرم می شود و برای خنک شدن هم از یک ماژول ترموالکتریک برای پخش درجه حرارت مناسب در صندلی استفاده می نماید. موتورسوار و مسافر قابلیت کنترل جداگانه دمای این صندلی را دارند و می توانند سرمایش یا گرمایش کم، متوسط ​​و زیاد را برای خود فعال کنند.


این صندلی با دمیدن هوا کار نمی کند، ازاین رو جالب خواهد بود که ببینیم چقدر می تواند در گرما از تعریق موتورسوار جلوگیری کند.
لازم به ذکر است که صندلی "ClimaCommand" با قیمت 1200 دلار عرضه می شود.1399/04/04
22:17:42
5.0 / 5
3116
تگهای خبر: شركت , كنترل , نانو
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت