رمز من - ramzeman
با بروزرسانی لو رفت؛

جاسوسی گوگل، لینكدین و ردایت از كاربران موبایل

جاسوسی گوگل، لینكدین و ردایت از كاربران موبایل رمز من: به روزرسانی سیستم عامل آی او اس اپل سبب شد تا جاسوسی اپلیكیشن هایی مانند گوگل، رد ایت، لینكدین، تیك تاك و غیره از كاربران گوشیهای هوشمند لو برود.به گزارش رمز من به نقل از اسلش گیر، گوشیهای هوشمند اطلاعات زیادی را از کاربران خود ذخیره می کنند و همین مساله می تواند خطرات و مشکلات زیادی را برای امنیت و حریم شخصی افراد به وجود آورد. اپلیکیشن های گوشیهای هوشمند باید جهت استفاده از منابع و داده های گوشیها از کاربران اجازه بگیرند، اما عرضه سیستم عامل به روزشده آی او اس ۱۴ نشان میدهد دهها اپلیکیشن تلفن همراه این کار را انجام نمی دهند.
کاربرانی که از آی او اس ۱۴ بهره برده اند می گویند ده ها برنامه تلفن همراه مانند گوگل نیوز، رد ایت، تیک تاک، لینکدین و غیره بدون اجازه مالکان گوشیها به کلیپ برد اطلاعات گوشی، رمزها و تمام داده های امنیتی آن دسترسی یافته و از این طریق از کاربران تلفن های همراه جاسوسی می کنند.
سیستم عامل آی او اس ۱۴ که یک ماهی است عرضه شده به کاربران در صورت استفاده اپلیکیشن های ثالث از کلیپ بورد گوشی برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در آن اخطار می دهد. کلیپ برد حافظه کوتاه مدت گوشیهای هوشمند است که اطلاعات کپی شده توسط کاربر شامل متن، عکس و غیره را نگهداری می کند. با توجه به این که خیلی از کاربران گوشیهای هوشمند اطلاعاتی همچون کلمات عبور، شماره های کارت های بانکی، شماره های تلفن های همراه و غیره را در کلیپ بورد نگهداری می کنند، دسترسی برنامه های ثالث به چنین اطلاعاتی امنیت و حریم شخصی افراد را به خطر می اندازد.
جاسوسی برنامه های ثالث از کلیپ بورد گوشیهای هوشمند بطور دائم و متوالی صورت می گیرد و باتوجه به همگام سازی داده های کلیپ بورد برخی گوشیها و کامپیوتر های شخصی این نوع دسترسی به داده های خصوصی می تواند بطور جدی مشکل آفرین باشد.
نکته جالب اینکه برنامه های مانند لینکدین و رد ایت حتی در صورت فعال نبودن هم به روند سرقت اطلاعات از کلیپ بورد ادامه می دهند و حتی برنامه های ساده ای مانند برنامه پیش بینی آب و هوای AccuWeather و بازی های کال آو دیوتی و فورت نینجا هم این نوع سرقت اطلاعات را انجام می دهند.


منبع:

1399/04/16
20:49:40
5.0 / 5
2772
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت