رمز من - ramzeman
با تلاش پژوهشگران روس صورت گرفت

بررسی توانایی نانوذرات طلا در تشخیص و درمان سرطان

بررسی توانایی نانوذرات طلا در تشخیص و درمان سرطان رمز من: پژوهشگران روس در بررسی جدیدی، به ارزیابی توانایی نانوذرات طلا در تشخیص و درمان بیماری ها پرداختند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نانومگزین، پژوهشگران "دانشگاه ملی مطالعات فناوری روسیه"(NUST MISIS)، پژوهشی در مورد نانوذرات مغناطیسی طلا انجام داده اند. شاید چنین نانوذراتی در آینده بتوانند به تشخیص و درمان سرطان کمک کنند.
"ماکسیم آباکوموف"(Maxim Abakumov)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: تصویربرداری مغناطیسی، یکی از موثرترین روش ها برای شناسایی سرطان در مراحل ابتدایی است. برای افزایش دقت این روش می توان یک عامل به خصوص با خاصیت های مغناطیسی را به بدن بیمار تزریق کرد که می تواند سلول های بدخیم را مشخص نماید. مواد مغناطیسی علاوه بر تشخیص سرطان می توانند به درمان آن نیز کمک کنند. هنگامی که نانوذرات مغناطیسی در معرض دمای بالا قرار می گیرند، گرم می شوند و می توانند پوسته سلول های سرطانی را از بین ببرند.
این گروه پژوهشی، نوعی نانوذرات مغناطیسی ابداع نموده اند که مبتنی بر اکسید آهن هستند و می توان آنها را هم برای تشخیص و هم برای درمان به کار برد. پژوهشگران در این پروژه، شکل گیری نانوذرات هیبریدی مغناطیس- طلا را مورد بررسی قرار دادند. آنها قابلیت هسته زایی، رشد و چندوجهی بودن نانوذرات هیبریدی مغناطیس- طلا را ارزیابی کردند.
این پژوهش، جامع ترین بررسی را در مورد نانوذرات مغناطیسی ارائه می دهد. پژوهشگران باور دارند که داده های این پروژه، به آنها امکان خواهد داد تا اندازه و شکل نانوذرات را کنترل کنند. این داده ها در آینده می توانند به گسترش تولید نانوذراتی کمک کنند که قابلیت پیشگیری و درمان دارند.
این پژوهش، در مجله "Journal of Materials Chemistry B" به چاپ رسید.




منبع:

1399/05/12
23:28:23
5.0 / 5
2379
تگهای خبر: تولید , فناوری , كنترل , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت