رمز من - ramzeman

ابزاری برای بهبود استفاده همزمان از ماسك و عینك

ابزاری برای بهبود استفاده همزمان از ماسك و عینك به گزارش رمز من پژوهشگران آمریكایی، ابزاری برای نگهداری ماسك ابداع نموده اند كه می تواند به بهبود استفاده همزمان از ماسك و عینك كمك نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، پژوهشگران "دانشگاه ویسکانسین-مدیسن"(UW–Madison)، چاره ای برای رفع مشکل استفاده همزمان از ماسک و عینک عرضه کرده اند. نوآوری این گروه پژوهشی کمک می نماید تا گرمای نفس باعث تشکیل بخار روی شیشه عینک نشود.
خیلی از افرادی که عینک می زنند و به صورت همزمان از ماسک استفاده می نمایند، از تشکیل بخار روی شیشه عینک خود ناراحت هستند. تشکیل بخار روی شیشه عینک، سبب زحمت این افراد است چونکه مجبور هستند تا عینک را بردارند و بخارها را پاک کنند.
"آکادمی چشم پزشکی آمریکا"(AAO)، این معضل را برای افرادی که از عینک طبی استفاده می نمایند، به رسمیت می شناسد چونکه این مورد می تواند یک خطر بالقوه هنگام راه رفتن، رانندگی و سایر اقدامات ضروری باشد و به علت ایجاد بخار روی شیشه عینک، انجام دادن این کارها را با مشکل مواجه کند.
این گروه پژوهشی، ابزاری برای نگه داشتن ماسک ابداع نموده اند که از تشکیل بخار روی شیشه عینک هم پیشگیری می کند.
این ابزار نگهداری معروف به "Badger Seal"، یک قاب نرم و انعطاف پذیر است که ماسک را محکم روی صورت نگه می دارد. ماسک هایی که هم اکنون در دسترس قرار دارند، برای عموم مردم طراحی شده اند و برای شکل های خاصی از چهره مناسب نیستند.


این قاب، منافذی را هم برای ورود و خروج هوا باز می گذارد؛ در نتیجه هوا یک جا جمع نمی گردد و بخار نمی کند.
پژوهشگران قصد دارند این طراحی را به ماسک های سه لایه ارتقا دهند تا محافظت و کارآیی آن افزایش یابد.
قاب های Badger Seal، با هزینه کم قابل تولید هستند و افرادی که هیچ تجربه ای در این حوزه ندارند هم می توانند به ساخت آنها بپردازند.
منبع:

1399/06/17
12:46:40
5.0 / 5
2024
تگهای خبر: تولید , هزینه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت