همكاری دانشگاه عربستانی با آكسفورد برای ایجاد مركز هوش مصنوعی

همكاری دانشگاه عربستانی با آكسفورد برای ایجاد مركز هوش مصنوعی به گزارش رمز من یك دانشگاه عربستانی برای افتتاح یك مركز هوش مصنوعی، با دانشگاه ˮآكسفوردˮ قرارداد همكاری امضا كرد.


به گزارش رمز من به نقل از الخلیج تودی، دانشگاه ملک عبد العزیز عربستان سعودی با دانشگاه آکسفورد یک قرارداد همکاری امضا کرد تا این دو دانشگاه با همکاری هم نخستین مرکز مشترک جهانی نوآوری در زمینه هوش مصنوعی را تاسیس کنند که هدف آن پیشرفت دقت در پزشکی است.
این اقدام، بخشی از برنامه استراتژیک دانشگاه ملک عبدالعزیز برای توسعه افق های همکاری و ارتقای موقعیت این دانشگاه و عربستان سعودی در سطح جهانی در زمینه نوآوری های علمی است.
این قرارداد به صورت مجازی توسط مقامات دانشگاه ملک عبدالعزیز و آکسفورد به امضا رسید.
قرار است این مرکز در هر دو دانشگاه تاسیس شود و محققان متخصص در زمینه هوش مصنوعی را گردهم آورد تا راهکارهای مبتکرانه و خلاقانه در زمینه هوش مصنوعی را برای کشف درمان های دقیق تر بیماری های نادر، اختلالات متابولیکی و بیماری های قلبی عرضه کنند.
انتظار می رود که این مرکز در توسعه سیستم راهبردی برای تحقیقات علمی و نوآوری در دانشگاه ملک عبدالعزیز بخصوص در توسعه صنایع دارویی، یک جهش قابل توجه ایجاد کند.
اهداف و تولیدات این مرکز شامل ساخت و توسعه توانایی های انسانی در هوش مصنوعی و اکتشافات دارویی از راه تبادل دانشجو و برنامه های تابستانی، جلسات، سمینارها، کارگاه ها و مطالعات مرتبط میان دو دانشگاه می شود.
علاوه بر این، این مرکز روی تحقیق، توسعه و نوآوری برای کشف داروها هم متمرکز خواهد شد.
منبع:

1399/07/13
13:49:25
5.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت