رمز من - ramzeman
با همكاری دانشمند ایرانی دانشگاه پردو صورت گرفت

سیستمی كه به عملكرد مستقل ربات های زیردریایی كمك می نماید

سیستمی كه به عملكرد مستقل ربات های زیردریایی كمك می نماید رمز من: پژوهشگران ˮدانشگاه پردوˮ با همكاری ˮنینا محمودیانˮ(Nina Mahmoudian)، دانشمند ایرانی این دانشگاه، سیستمی برای شارژ مجدد ربات های زیردریایی ابداع نموده اند كه آنها را از دخالت انسان بی نیاز می كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه پردو، ربات ها می توانند ابزار شگفت انگیزی برای ماموریت های امداد و نجات و بررسی های زیست محیطی باشند اما برای ادامه فعالیت خود، به شارژ باردیگر باتری ها نیاز دارند. اگر ربات مورد استفاده از نوع ربات خودران زیردریایی باشد، شارژ باردیگر باتری، موضوعی چالش برانگیز خواهد بود.
گروهی از پژوهشگران "دانشگاه پردو"(Purdue University) با همکاری "نینا محمودیان"(Nina Mahmoudian)، استادیار مهندسی مکانیک این دانشگاه، سیستم متحرکی برای این گونه ربات ها ابداع نموده اند که به آنها امکان می دهد بدون نیاز به دخالت انسان، وظایف خودرا انجام دهند.
محمودیان اظهار داشت: پژوهش ما بر عملکرد مقاوم ربات ها در محیطهای چالش برانگیز تمرکز دارد و هیچ محیطی چالش برانگیزتر از زیر آب نیست.
هنگامی که یک ربات در آب غوطه ور می شود، توانایی آن در انتقال و دریافت سیگنال های رادیویی و داده های GPS کاهش می یابد؛ در نتیجه عملکرد آنها محدود می شود.
محمودیان افزود: این ربات ها معمولا یک برنامه از پیش تعیین شده را زیر آب اجرا می کنند. بعد از آن، به سطح می آیند و به ارسال سیگنال می پردازند. انسان ها باید داده های ربات را بگیرند، باتری آنرا باردیگر شارژ کنند و سپس باردیگر آنرا به آب بازگردانند. این کار، پرهزینه است و زمانی را که ربات برای انجام دادن وظیفه خود نیاز دارد، محدود می کند.
چاره محمودیان، طراحی یک ایستگاه متحرک زیر آب است تا ربات ها بتوانند خودشان را با کمک آن شارژ کنند.
محمودیان افزود: ربات ها می توانند بدون نیاز به دخالت انسان، به شارژ مجدد باتری و آپلود داده های خود بپردازند و به اکتشاف خود ادامه دهند.
ما الگوریتم هایی را ابداع کرده ایم تا توسعه این روش را افزایش دهیم و امکان استفاده بهینه از ربات ها را فراهم نماییم.
این پژوهش، در مجله "IEEE Robotics and Automation Letters" به چاپ رسید.
منبع:

1399/07/17
13:28:32
5.0 / 5
2182
تگهای خبر: دانشمند , ربات , سایت , هزینه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت