رمز من - ramzeman

آماده شدن فضانورد ناسا برای بازگشت به زمین

آماده شدن فضانورد ناسا برای بازگشت به زمین به گزارش رمز من فضانوردان ماموریت اكسپدیشین 63 بعد از شش ماه حضور در ایستگاه فضایی بین المللی 21 اكتبر(فردا چهارشنبه) به زمین بازخواهند گشت. ˮكریس كسیدیˮ فرمانده ماموریت اكسپدیشن 63 از ناسا و ˮآناتولی ایوانیشینˮ و ˮایوان وگنرˮ از سازمان فضایی فدرال روسیه فضانوردان این ماموریت هستند كه چهارشنبه در ساعت 16: 10 به وقت منطقه زمانی شرقی(23: 40 به وقت تهران) سوار بر فضاپیمای سایوز ˮMS-16ˮ به زمین باز خواهند گشت.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، حال کریس کسیدی فضانورد ناسا که حالا در ایستگاه فضایی بین المللی در حال آماده شدن برای بازگشت به زمین است در حالی که به صورت خود ماسک زده عکسی از خود در حساب کاربری توئیترش منتشر نمود و نوشت: خودم را برای بازگشت به خانه در روز چهارشنبه و روبرو شدن با واقعیت آماده می کنم.
کریس کسیدی، فضانورد ناسا اویل ماه آوریل این سیاره را ترک کرد و به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کرد. وضعیت شیوع ویروس کرونا از آن زمان تا حالا در ایالات متحده بدتر شده است، بدین سبب او فکر کرد که باید آغاز به تمرین برای روبه رو شدن با واقعیت های سخت هنگام بازگشت به خانه باشد. کسیدی و دو فضانورد روس مقرر است بعد از شش ماه حضور در ایستگاه فضایی بین المللی این هفته به زمین بازگردند.
"کریس کسیدی" و "آناتولی ایوانیشین" و "ایوان وگنر"، در اوایل سال جاری و پیش از رفتن به ایستگاه فضایی بین المللی، یک دوره قرنطینه استاندارد را گذراندند. چند محدودیت بیشتر از حد معمول نیز در آن زمان وجود داشت و آن کاهش حضور خدمه پشتیبانی در محل پرتاب بود. هیچ مهمانی نیز مجاز به حضور در محل پرتاب نبود. قوانین سختگیرانه قرنطینه و بررسی های بهداشتی سبب شده است که تمام اعضای این ماموریت بدون مبتلاشدن به این بیماری به ایستگاه فضایی بین المللی بروند. خدمه ایستگاه فضایی بین المللی مجبور نبودند کنار یکدیگر از ماسک استفاده کنند اما کسیدی به خوبی از شرایط سطح سیاره محل زندگی خود آگاه است.
بعد از فرود، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۳ با هلی کوپترهای روسی به شهر قراغندی، قزاقستان بازخواهند گشت. در آنجا کسیدی برای پرواز به هوستون سوار هواپیمای ناسا خواهد شد در صورتیکه ایوانیشین و واگنر سوار هواگرد مرکز آموزش کیهان نورد گاگارین خواهند شد و به خانه هایشان در روسیه بازخواهند گشت. کسیدی در طول مدت حضور خود در آنجا تحقیقات و آزمایشات مهم بسیاری انجام داد. بعد از جدا شدن فضاپیماهای فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۳، فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۴ فعالیت خودرا در داخل ایستگاه آغاز خواهند کرد.
منبع:

1399/07/29
20:14:51
5.0 / 5
1655
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت