رمز من - ramzeman

نابودی سلول های سرطان پوست با یك بانداژ مغناطیسی جدید

نابودی سلول های سرطان پوست با یك بانداژ مغناطیسی جدید رمز من: سلولهای سرطانی با دشمن جدیدی به شكل بانداژ مغناطیسی مواجه خواهند شد كه می تواند با اعمال حرارت آنها را از بین ببرد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، دانشمندان در حال بررسی انواع راه ها در زمینه مقابله با سرطان هستند و یک شیوه احتمالی جالب، استفاده از نانو ذرات مغناطیسی برای گرم کردن و از بین بردن سلول های سرطانی است.
محققان در هند با استفاده از این فناوری گام مهمی رو به جلو برداشته اند و روی یک بانداژ مغناطیسی کار کرده اند که ثابت شده است قادر به از بین بردن سلول های سرطان پوست در آزمایش روی موش ها است.
طی چند سال قبل ما شاهد پیشرفت های جالب توجهی در زمینه مقابله با سرطان با استفاده از نانوذرات مغناطیسی در چارچوب یک تکنیک جدید در حال ظهور شناخته شده بعنوان "هایپرترمی مغناطیسی" بوده ایم که شامل تحویل نانوذرات مغناطیسی به محل تومور و سپس فعال کردن آنها با یک میدان مغناطیسی است که سبب گرم شدن آنها و از بین رفتن سلول های سرطانی اطراف می شود.
این ذرات می توانند مستقیماً به تومور تزریق شوند یا راه خویش را به صورت خوشه ای به سمت آن طی کنند. حالا به نظر می آید که آنها می توانند به سادگی از راه یک بانداژ غیرتهاجمی بر روی پوست قرار بگیرند؛ جایی که می توانند در مجاورت سلول های سرطان پوست کار کنند.
این فناوری توسط دانشمندان انستیتو علوم هند ابداع شده و از راه روشی به نام "الکترواسپینینگ" بوجود آمده است؛ جایی که مواد از راه یک میدان الکتریکی برای ایجاد الیاف میکروسکوپی جذب می شوند. نانوذرات حاصل، تلفیقی از یک اکسید آهن و یک زیست پلیمر قابل تجزیه است که بر روی یک بانداژ جراحی چسبانده می شوند و می توانند از راه یک میدان مغناطیسی گرم شوند.
با آزمایش این بانداژ روی سلول های سرطانی انسان در شرایط آزمایشگاهی، بانداژ گرم شده سبب شد تا آنها با موفقیت از بین بروند. این فناوری سپس بر روی موش هایی که سرطان پوست داشتند آزمایش شد و در آنجا هم با موفقیت سلول های سرطانی را از بین برد، در حالیکه بافت سالم را بدون صدمه و بدون هیچ گونه سوختگی یا التهاب باقی گذاشت.
"شیلپی جین" نویسنده ارشد این مقاله توضیح می دهد: بالا رفتن درجه حرارت در محل درمان، گرما را قادر می سازد تا به سلول های تومور نفوذ کند و عروق فشرده جمع شده[شبکه عروق خونی] را در تومورها پاره کند. در مقابل، سلول های سالم طبیعی به علت عروق باز و سازمان یافته خود، گرما را پراکنده می کنند تا درجه حرارت طبیعی خویش را حفظ کنند و ازاین رو صدمه نمی بینند.
در حالیکه نتایج اولیه این روش جدید نوید بخش است، اما محققان می گویند که روزهای اولیه این فناوری است و هنوز تا ورود به مرحله آزمایش و استفاده بالینی کارهای زیادی باید صورت گیرد.
"جین" می گوید: برای آزمایش کارآیی این روش درمانی جدید، باید در مقیاس بزرگتر در خرگوش، سگ و میمون پیش از استفاده از آن برای کاربردهای بالینی آزمایش شود و به مطالعات بیشتری نیاز است.
این تحقیق در مجله Cancer Reports انتشار یافته است.
منبع:

1399/07/29
23:22:44
5.0 / 5
2325
تگهای خبر: دانشمند , شبكه , فناوری , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت